Kıbrıs Türk Mukavemet Tugayı: Siyonistlere Toprak Satışının Önüne Geçilmeli Kıbrıs Türk Mukavemet Tugayı: Siyonistlere Toprak Satışının Önüne Geçilmeli

Irak'ta bulunan Türk yurdu olan Kerkük'te resmi dil değiştirildi. Kerkük'te resmi dil artık Türkçe olacak. Kerkük Valiliği ile İl Meclisi'ne Türkçe tabelalar asılması, Türkçe'nin resmi alanda kullanımının ilk adımı oldu. 

Uygulama, Kerkük Valisi Rakan El-Cuburi'nin imzaladığı kararla başladı.

El Cuburi, resmi daireler ile dış mekan tabelalarının incelenmesi ve Türkçe'nin yer almadığı tüm tabelalarda Türkçe'nin de kullanılması talimatını verdi. Türkçe resmi dil oldu .18 Eylül tarihinden itibaren yürürlüğe giren karara göre, il genelinde resmi yazışmalar için de Türkçe geçerli dillerden biri olacak. Valiliğe Türkçe tabela asıldı Kararın ardından Kerkük Valiliği ile İl Meclisi'ne Türkçe tabelalar asıldı. Okul tabelaları da güncelleniyor Karar çerçevesinde kentteki tüm okulların tabelaları güncellenecek. Türkçe'nin yanı sıra Arapça, Kürtçe ve Süryanice de tabelalarda kullanılacak. Karar, Kerkük genelinde büyük sevinçle karşılandı.