Karadaği, sosyal paylaşım sitesi “X” hesabında âlimlerden oluşan bir heyetin Gazze Şeridi’ni ziyareti konusunda yaptığı açıklamada, Gazze Şeridi’ne gitmek için gerekli adımları attıklarını ve Mısır Dışişleri Bakanı Samih Şükri’ye Rafah kentini ziyaret etme isteklerini ilettiklerini söyledi.

Âlimlerden, parlamenterlerden ve hukukçulardan oluşacak bir heyetin Gazze Şeridi’ne girmeyi planladığını kaydeden Karadaği, ziyaretlerini kolaylaştıracak her çabayı takdirle karşılayacaklarını ifade etti.

Karadaği, Rafah Kapısı’ndan geçmek için büyük çaba sarf ettiklerini belirterek, Gazze Şeridi’ne girmek için resmi izinlere ihtiyaçları olduğuna dikkat çekti.

UNRWA: İşgalcilerin Saldırıları Yüzünden 1 Milyon Kişi Refah'tan Göç Etmeye Zorlandı UNRWA: İşgalcilerin Saldırıları Yüzünden 1 Milyon Kişi Refah'tan Göç Etmeye Zorlandı

Gazze Şeridi’nde birçok insanın ailelerine ulaşmak, sağlık ve diğer hizmetler için Rafah Kapısı’nı kullandığına işaret eden Karadaği, “Hedefimize sorunsuz bir şekilde ulaşabilmek için Rafah Kapısı’ndan geçişimizin kolaylaştırılmasını ümit ediyoruz” dedi.

Mısır Dışişleri Bakanlığı’na başvurularını birkaç gün önce yaptıklarını söyleyen Karadaği, Gazze Şeridi’ni ziyaret görevini yerine getirmekte kararlı olduklarını dile getirerek, işgal ordusunun saldırılarının kendilerini korkutmadığını bildirdi.

Editör: Yusuf Yusmar