Filistin'in işgal altındaki Batı Şeria bölgesinin orta kesiminde yer alan Ramallah'ın doğusundaki Turmusaya ve El-Muğayyer köylerinin arasında yahudi işgalci çetelerinin Filistinlilere ait 5 arabayı yaktıkları, bu olay sebebiyle işgal güçleriyle ahali arasında çıkan çatışmalarda 4 Filistinlinin işgal güçlerinin attığı gerçek mermilerle yaralandığı, yaralılardan birinin durumunun ağır olduğu haber verildi. 

Bölge klaynaklarına göre El-Muğayyer köyünün Köy Meclisi üyesi Merzuk Ebu Naim, Filistinlilerden gasp edilmiş araziler üzerine kurulu Adi Ad yahudi yerleşim merkezinden iki yerleşimci teröristin Turmusaya ve El-Muğayyer köyleri arasında Es-Sidr mıntıkasında çiftçilere saldırdıklarını ve onların 5 adet arabalarını, ayrıca 270 adet saman balyalarını yaktıklarını söyledi.

Norveç'ten Soykırımcı Katil için Net Sözler: Netanyahu'yu Tutuklayacağız Norveç'ten Soykırımcı Katil için Net Sözler: Netanyahu'yu Tutuklayacağız

İşgal güçlerinin saldırı düzenleyen yerleşimci teröristleri korumaya almak amacıyla bölgeye müdahalede bulundukları, bunun da Filistinli gençlerle aralarında çatışma çıkmasına sebep olduğu ve 4 kişinin gerçek mermiyle yaralandığı belirtildi. Yaralılardan birinin başından isabet aldığı, dolayısıyla durumunun ağır olduğunun ve derhal hastaneye kaldırıldığının belirtildiği vurgulandı. 

İşgal güçleri El-Muğayyer köyünün iki girişini 14 günden beri kapalı tutuyor ve vatandaşların bu girişlerden giriş ya da çıkış yapmalarına hiçbir şekilde izin vermiyor. Bu yüzden ahali evlerine ve iş yerlerine gitmek için patika yolları kullanmak zorunda kalıyor.