Türkiye’nin Doğu Akdeniz’de, Ege’de milli çıkarlarını engellemek isteyen şer odakları, Kıbrıs Rum Kesimi’nde buluştu. Güney Kıbrıs Rum Yönetimi (GKRY) lideri Nikos Hristodulidis, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ve Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, Güney Kıbrıs’ta bir araya geldi.

Nikos Hristodulidis, üç ülkenin bölgesel iş birlikleri aracılığıyla Doğu Akdeniz bölgesinde önemli bir rol oynayabileceğini ifade etti. Önümüzdeki iki ayın kritik olduğu konusunda Hristodulidis ile hemfikir olduğunu kaydeden Miçotakis, Kıbrıs sorunundaki müzakerelerin yeniden başlamasının çok önemli olduğunu ifade etti. Buluşmanın amacının Türkiye’nin bölgesel çıkarlarına engel olmak olduğu biliniyor.

“İSRAİLLİ İŞ İNSANLARINI KISITLAYICI BİR POLİTİKAMIZ YOK”

Uzun süredir gündemde olan KKTC’deki Siyonist işgal konusu İsrail rejimi Başbakanı Binyamin Netanyahu’ya soruldu.

Ziyaret öncesi basın mensuplarının sorularını cevaplandıran Netanyahu, Siyonist odakların KKTC’de taşınmaz mal alımında bulunmasına ilişkin gelen bir soruyu da yanıtladı. İsrailli iş adamlarının KKTC’de yatırım yapmalarından memnun olduğunu söyleyen Netanyahu, “Bizim hükümet olarak İsrailli iş insanlarını kısıtlayıcı bir politikamız yok. Dünyanın her yerinde yatırım yapabilir ve faaliyet gösterebilirler, öyle de yapıyorlar” ifadelerini kullandı.

Norveç'ten Soykırımcı Katil için Net Sözler: Netanyahu'yu Tutuklayacağız Norveç'ten Soykırımcı Katil için Net Sözler: Netanyahu'yu Tutuklayacağız

milli gazete

Editör: Salih Eser