Amerika, Filistin'in Birleşmiş Milletler'e Tam Üyeliği Karar Tasarısını Veto Etti Amerika, Filistin'in Birleşmiş Milletler'e Tam Üyeliği Karar Tasarısını Veto Etti

Siyonistlere ait haber kaynaklarının işgal rejiminin Şabak isimli istihbarat örgütüne ve polis teşkilatına dayanarak verdikleri bilgilere göre, işgalciler Heniyye'nin kızkardeşi 57 yaşındaki Sabah Abdüsselam Heniyye'nin Tellu's-Seba' kasabasında bulunan evine baskın düzenledi ve kendisini tutukladılar. 

İşgalci siyonistlerin, sözde "Erken Gündoğumu" adını verdikleri bir operasyon çerçevesinde bu baskını düzenledikleri ve çok sayıda işgalci askerin Sabah hanımın, Filistin'in 1948'de işgal edilmiş bölgesinde yer alan Tellu's-Seba kasabasındaki evini bastıkları belirtildi. 

İşgalcilerin Sabah hanımı, direnişin Filistin'in içindeki faaliyetleriyle bağlantısının olduğu ve direnişe destek verdiği suçlamasıyla tutukladıkları iddia edildi. Ancak işgal rejiminin Filistin direnişinin ileri gelenlerinin Filistin'in içinde yaşayan bütün akraba ve yakınlarını da ellerinde birer rehine olarak gördükleri ve direniş liderlerini sıkıştırmak, onlara psikolojik yönden baskı uygulamak ve eziyet etmek amacıyla Filistin içindeki akrabalarını hiçbir kanuni gerekçe olmaksızın esir aldıkları bilinen bir gerçek. 

Siyonistlerin haber kaynaklarında Sabah hanımın bugün Nakab'daki Ymar sorgulama merkezine götürüleceği, ardından da Bi'ru's-Seba' Sulh Mahkemesi'ne götürüleceği ve tutukluluk halinin uzatılması konusunun ele alınacağı bilgileri verildi. 

İsmail Heniyye'nin Tellu's-Seba'da akrabalarıyla evlenmiş olan ve yıllardan beri burada ikamet eden iki kızkardeşi bulunuyor.