Ofis'in yaptığı basın açıklamalarında işgal güçlerinin Gazze Şeridi'nde 32 hastaneyi yıktıkları ve tamamen hizmet dışı olmalarına sebep oldukları dile getirildi. 

Hükümet Enformasyon Ofisi, işgal güçlerinin Şifa Tıp Kompleksi'ndeki katliamlarını ve yıkımlarını kınadı ve burada tüm tahribatın ve katliamların sorumlusunun siyonist işgal güçleri olduğunu vurguladı. 

Hükümet Enformasyon Ofisi daha önce yaptığı açıklamada da işgal güçlerinin Şifa Hastanesi'nde büyük bir katliam gerçekleştirdiklerini ve buraya sığınan ya da tedaviye alınan yüzlerce kişiye vahşice işkence ettiğini ifade etmişti. 

Açıklamada işgal güçlerinin Şifa Hastanesi'nde 107 hastayı su, ilaç, yiyecek ve elektrik vermeden son derece vahşi bir muameleyle işkenceye maruz bıraktıklarına, bu hastalardan 60 kişinin yatalak olduğuna, ayrıca 60 sağlık görevlisinin de aynı muameleye tabi tutulduğuna, işgal güçlerinin hastaların tahliye edilmesine hiçbir şekilde fırsat vermediklerine dikkat çekilmişti. 

Hükümet Enformasyon Ofisi, Şifa Hastanesi'ndeki katliamla ilgili son açıklamasında siyonist işgal güçlerinin böylesine korkunç bir katliam yapmasından ve hastalara insanlık dışı muamelelerle işkence etmesinden ABD'nin ve bazı Avrupa ülkelerinin de sorumlu olduğunu dile getirdi. 

İşgal güçlerinin çekilmesinden sonra Şifa Tıp Kompleksi'ne giden görgü tanıkları son derece dehşet verici manzaralarla karşı karşıya geldiklerini, birçok kişinin cesedinin kömürleşmiş halde olduğunu, bazı kişilerin elleri ve bacakları bağlı halde diri diri gömüldüklerinin, bazılarının da tank paletlerinin altında ezildiklerinin anlaşıldığını dile getirmişlerdi.

Siyonist İşgal Ordusunun İstihbarat Teşkilatı Başkanı İstifa Etti Siyonist İşgal Ordusunun İstihbarat Teşkilatı Başkanı İstifa Etti

Bu arada Filistin Kızılayı işgal güçlerinin yaptığı tahribat, yıkım ve birçok bölümünün yakılması sebebiyle Şifa Tıp Kompleksi'nin artık tamamen hizmetten çıktığını dile getirdi.