Aksa'ya Yahudilerin Hamursuz Bayramı'nda Kurban Kesmeye Hazırlık Amaçlı Baskınlar Aksa'ya Yahudilerin Hamursuz Bayramı'nda Kurban Kesmeye Hazırlık Amaçlı Baskınlar

İşgal rejiminin engellemelerine ve işgal rejimi tarafından özel olarak korunan işgalci terör çetelerinin baskınlarına karşı Mescid-i Aksa'da ribatların artırılması çağrıları devam ediyor.

İşgalci terör çetelerine mensup aşırı siyonist ırkçıların oluşturduğu toplamda 275 kişiden oluşan baskıncıların işgal rejiminin güvenlik görevlilerinin himayesi altında Mescid-i Aksa'ya girdikleri burada namaz kılan Müslümanlara saldırdıkları ve hakaretlerde bulundukları ifade edildi. 

İşgal rejiminin güvenlik güçleri baskıncı siyonist çeteleri sıkı bir şekilde himaye etmesine ve onların rahatça baskınlarını sürdürmelerine yardımcı olmalarına rağmen onların içeride namaz kılan ve ilim halkaları oluşturan Müslümanlara yönelik fiili ya da sözlü saldırılarına engel olmuyorlar. İçleri kin ve nefret dolu olan işgalci çetelerin ise ağızlarından da çok çirkin şekilde hakaretler ve ağza alınamayacak türden küfür ifadeleri boşalıyor. 

İşgal güçleri işgalci çetelerin baskınlarını teşvik ederken ve baskın yapanlara da sıkı bir koruma sağlarken Müslümanların Mescid-i Aksa'ya ulaşmalarını engellemeye çalışıyorlar. 

Ancak bug sabah Ramazan ayının birinci gününde işgal güçlerinin tüm engellemelerine rağmen sabah namazında Mescid-i Aksa'da büyük bir kalabalık oluştu. Bunda Ramazan ayında Mescid-i Aksa'daki ribatların artırılması çağrılarının da önemli katkısı olduğu düşünülüyor. 

İşgal güçleri dün gece teravih namazı öncesinde Mescid-i Aksa'nın bazı kapılarını kapatmış ve namaza gelen Müslümanların bu kapılardan girmelerini engellemişlerdi. Bundaki amaçları ise kullanılabilen kapı sayısını azaltmak suretiyle girişleri zorlaştırıp namaza toplanan cemaate katılabilenlerin sayısının az olmasını sağlamaktı. 

İşgal güçlerinin tüm engellemelerine rağmen Ramazan boyunca Mescid-i Aksa'da ribatların artırılması çağrıları ise devam ediyor.