Siyonist işgal rejiminin, milis çeteler olarak kullandığı yahudi yerleşimci grupları yahudilerin Hamursuz Bayramı adını verdikleri dini günlerini Mescidi Aksa'ya yönelik saldırı ve baskınlarını artırmak ve bu kutsal mabede yönelik tehditlerde bulunmak için araç olarak kullanıyorlar. Yine yüzlerce işgalci teröristin işgal askerlerinin himayesi altında Mescid-i Aksa'ya baskın düzenlediği haber verildi. 

Başlarında haham kıyafetli terör elebaşıları da bulunan işgalci terör çetelerinin Mescid-i Aksa'nın sahası içinde Talmudi ayinler yaptıkları ve Müslümanlara karşı provokatif faaliyetlerde bulundukları belirtildi. 

İşgalci terör çetelerinin yahudilerin Hamursuz Bayramı'nı bahane ederek Mescid-i Aksa'ya baskın düzenlemeleriyle ilgili olarak açıklamada bulunan Filistin Müftüsü ve Mescid-i Aksa Hatibi Şeyh Muhammed Hüseyin bunun doğrudan Müslümanların dini değerlerine ve inançlarına saldırı niteliği taşıdığını, çünkü Mescid-i Aksa'nın Müslümanların inançlarından bir parça olduğunu ifade etti. 

İşgalci İsrail’in Alçakça Saldırılarının 220. Günü Bilançosu İşgalci İsrail’in Alçakça Saldırılarının 220. Günü Bilançosu

Aşırı ırkçı yahudi gruplarının Hamursuz Bayramı münasebetiyle Mescid-i Aksa'nın içinde kurban kesme çağrılarının ise pek ilgi görmediğine dikkat çekildi. Dün akşam sadece birkaç yahudi teröristin Mescid-i Aksa sahasında kurban kesme iddiasıyla Mağribliler Kapısı'nın önüne geldiği ve bu girişimlerinin de başarısız olduğu belirtildi. 

Aşırı siyonist işgalciler her yıl yahudilerin Hamursuz Bayramı'nda yaptıkları çağrıları bu yıl yine tekrar ederek mensuplarını Mescid-i Aksa'nın sahası içinde kurban kesmeye davet etmiş ve kurban kesme törenini Mescid-i Aksa'nın içinde yapabilenlere 50 bin şekel ödül vaadinde bulunmuşlardı. İşgalci çetelerin bu tür çağrıları geçmiş yıllarda ciddi gerginliklere ve çatışmalara neden olmuştu.