İbrahim Camisi Müdürü Gassan Er-Recbi yaptığı basın açıklamasında işgal yönetiminin yahudilerin Çardaklar Bayramı'nı bahane ederek İbrahim Camisi'ni bugün sabah saatlerinden itibaren Filistinlilere tamamen kapattığını ve bu uygulamanın yarın da devam etmesini kararlaştırdığını söyledi. 

Er-Recbi işgal yönetiminin yahudilerin festivalleri münasebetiyle bu camide kalabalık gruplar halinde toplanmalarına ve ayinlerini caminin her tarafında icra etmelerine fırsat vermek amacıyla bu camiyi Müslümanlara tümüyle kapattığını ifade etti. 

DSÖ: Gazze'deki Sağlık Krizi Felaketin de Ötesinde DSÖ: Gazze'deki Sağlık Krizi Felaketin de Ötesinde

Er-Recbi, işgal yönetiminin sene boyunca yahudilerin muhtelif bayramları münasebetiyle İbrahim Camisi'ni 10 gün süreyle Müslümanlara tamamen kapatarak sadece yahudilere tahsis ettiğini hatırlattı. 

Yahudi yerleşimciler bugün sabah Mescid-i Aksa'ya da Çardaklar Bayramı münasebetiyle kalabalık gruplar halinde işgal polisinin özel himayesi altında baskın düzenlediler. Kudüs'teki İslami Vakıflar Dairesi'nin tespitlerine göre bugün sabah, aralarında aşırı ırkçı ve saldırgan görüşleriyle öne çıkan siyonist lider Yehuda Glick'in de bulunduğu 842 yahudi yerleşimci işgal polislerinin himayesi altında Mescid-i Aksa'nın sahasına girdi.