Bundan dolayı muhtelif sivil toplum kuruluşları ve Gazze'deki katliama karşı çıkan vicdanlar bu korkunç soykırıma asker göndermek suretiyle doğrudan iştirak eden ülkelerin uluslararası yargı organlarında hesap vermesi gerektiğini dile getirdi. 

Siyonist işgal rejiminin yabancı ülkelerden paralı asker istihdam etme politikası yeni değil. Ancak Gazze'ye yönelik soykırım savaşında, soykırıma katılan askerlerine destek için istihdam ettiği asker sayısında belirgin bir artış oldu. 

Dört Avrupa Ülkesinden Ortak Açıklama: Filistin Devletini Tanımaya Hazırız Dört Avrupa Ülkesinden Ortak Açıklama: Filistin Devletini Tanımaya Hazırız

İngiltere merkezli Middle East Eye isimli haber sitesinin yayınladığı bir rapora göre siyonist işgal yönetimi Gazze Şeridi'ne yönelik vahşi savaşı için yabancı ülkelerden özellikle kabiliyetli ve iyi askeri eğitim almış profesyonel askerleri getirtti. 

Ali Bakir ve Mehmet Rakiboğlu'nun birlikte hazırladığı raporda işgal devletinin kuruluşundan bu yana dünyadan önde gelen terörist savaşçıları topladığına ve bu kişilerin büyük katliamlar gerçekleştirmelerinden sonra büyük mükafatlara layık görüldüklerine dikkat çekildi. 

Raporda işgal ordusunun ayrıca onlarca ülkeden binlerce gönüllü topladığı ve bunlara da büyük miktarlarda maaşlar verildiği vurgulandı. 

Avro-Akdeniz İnsan Hakları Gözetleme Merkezi tarafından yapılan açıklamada da, siyonist işgal yönetiminin, hangi ülke vatandaşı olduğuna bakılmaksızın bir yahudinin işgal ordusunda görev almasına izin verdiği belirtildi. 

Ancak işgal ordusunda görevlendirilen yabancı askerlerin tümü yahudi değil. Para karşılığında gelip işgal ordusunda görev alan ve vahşi savaşa iştirak eden farklı inançlarda ve çok farklı ülkelerden savaşçılar bulunuyor.