İşgal güçlerinin Mescid-i Aksa’da çalışan bakım ve onarım ekiplerinin yanına gelerek çalışmalarını tamamlamalarına engel olduğu kaydedildi.

Hamas Amerika’nın Filistin’in BM Üyeliğiyle İlgili Tasarıyı Veto Etmesini Kınadı Hamas Amerika’nın Filistin’in BM Üyeliğiyle İlgili Tasarıyı Veto Etmesini Kınadı

İşgal rejimi konusunda uzman araştırmacı Emced Şihab, Mescid-i Aksa’nın birçok bölgesinde bakım ve onarıma ihtiyaç olduğunu, işgal güçlerinin bakım ve onarım çalışmalarını kasıtlı olarak engellediğini ve Mescid-i Aksa’nın harabeye dönüşmesini istediğini söyledi.

Mescid-i Aksa’da gerekli bakım ve onarım çalışmalarının yapılmaması halinde birçok taşın düşeceğine dikkat çeken Şihab, Mescid-i Aksa’nın duvarlarından taşların düşmesinin başlıca sebebinin çevresinde ve altında gerçekleştirilen kazı çalışmaları olduğunu ifade etti.

Kudüslü araştırmacı ve aktivist Rasim Ubeydat da konuyla ilgili yaptığı açıklamada, fanatik işgal rejimi hükümetinin Yahudileştirme planlarını zorla uygulamak istemesi sebebiyle Mescid-i Aksa’nın gerçek anlamda bir tehlikeyle karşı karşıya olduğuna işaret etti.

Ubeydat, işgal rejiminin Mescid-i Aksa üzerinde zorla egemenlik kurmaya çalıştığını dile getirdi.

Geçen hafta Kubbetu’s-Sahra Mescidi’nde bir taşın düştüğü, işgal güçlerinin Mescid-i Aksa’da bakım ve onarım çalışmalarını engellediği sürece daha başka taşların da düşmesinin beklendiği kaydedildi.