Temmuz ayının son gününde 133 Yahudi işgal güçleri himayesinde El-Mağaribe Kapısı’ndan Mescid-i Aksa’ya girdi.

Mescid-i Aksa’nın avlusunda provokatif tavırlar sergileyerek dolaşan Yahudi işgalcilerin sözde heykel hakkında Yahudi rehberlerden bilgi aldıkları belirtildi.

Yahudi işgalcilerin dünkü baskın sırasında Mescid-i Aksa’nın doğu kesiminde ayin yaptıkları ve işgal güçlerinin Kudüs’ün Eski Belde semtinde yoğun güvenlik önlemleri aldığı kaydedildi.

Hamas: Serbest Bırakılan Esirlerin Durumu Maruz Kaldıkları Muameleleri Gösteriyor Hamas: Serbest Bırakılan Esirlerin Durumu Maruz Kaldıkları Muameleleri Gösteriyor

Yahudi işgalciler Mescid-i Aksa’ya düzenledikleri baskınlarla birlikte Mescid-i Aksa’yı yıkıp enkazı üzerinde sözde mabetlerini inşa etme planlarına da aşırı sağcı işgal hükümetinin desteğiyle hız verdi.

İşgal rejimi televizyonu 12’nci kanalı, Mescid-i Aksa yerine Üçüncü Heykel’i inşa etmek isteyen sözde heykel cemaatlerinin hazırlıklarının ileri boyutlara ulaştığını gösteren bir video yayınladı.

Fanatik Yahudi işgalciler daha önce de Mescid-i Aksa’nın yerine inşa etmeyi planladıkları mabede yerleştirmek için buhurdanlık ve şamdanlık hazırlamış, Amerika’nın Teksas eyaletinden kızıl inek getirerek, “Heykelin inşası için can atıyoruz. İşte kızıl inek de edindik” demişlerdi.

Editör: Yusuf Yusmar