İşgal hükümetinin insani ateşkesin bazı maddelerine itiraz etmesi yüzünden Gazze şeridinde ateşkes uygulamaya geçirilemediği için saldırılar ve katliamlar devam ederken siyonist işgal güçleri Batı Şeria bölgesinde ve Kudüs'te de gece boyunca baskınlar düzenleyerek insanları esir alma işlemlerini sürdürdüler. Gece boyunca ve bugün sabahın erken saatlerinde düzenlenen baskınlarda Batı Şeria'nın muhtelif bölgelerinde ve Kudüs'e bağlı kasaba ve semtlerde toplamda 76 kişinin esir edildiği haber verildi. 

İşgal güçlerinin Batı Şeria'nın Tubas, Nablus, Cenin, Kalkilya, Ramallah, Beytlahim ve El-Halil vilayetlerinde ve Kudüs şehrinin muhtelif kasaba ve semtlerinde birçok noktaya baskın düzenleyerek tutuklamalar yaptılar. 

UNRWA: İşgalcilerin Saldırıları Yüzünden 1 Milyon Kişi Refah'tan Göç Etmeye Zorlandı UNRWA: İşgalcilerin Saldırıları Yüzünden 1 Milyon Kişi Refah'tan Göç Etmeye Zorlandı

İşgal güçlerinin bu gece ve sabah esir aldıkları kişiler arasında özgürleştirilmiş eski esirlerden de birçok kişinin yer aldığı ifade edildi. 

İşgal güçleri her zaman yaptıkları gibi düzenledikleri baskınlarda evlere girerek, çirkin şekilde aramalar yaptı, insanlara hakaret ve tehditlerde bulunarak psikolojik işkence yöntemlerine ve özellikle çocukların korku halleri yaşamalarına hatta kriz geçirmelerine neden olan tedhiş uygulamalarına başvurdular.

Editör: Yusuf Yusmar