Yerel kaynaklar, işgal güçlerinin Eriha’daki Akabetu Ceber Kampı’na  baskın düzenlediğini ve arandığını söylediği bir genci gözaltına almak için kamptaki bir evi kuşattığını, bunun üzerine işgal askerleriyle Filistinli direnişçiler arasında silahlı çatışmaların yaşandığını bildirdi.

İşgal güçlerinin Eriha’daki Akabetu Ceber Kampı’na düzenlediği baskın sırasında Said Haseni, Muhammed Haseni, Zekeriya Haseni ve Salih Muhammed Şilon’u gözaltına aldığı kaydedildi.

İşgal güçleri Beytlahim’de de Eşref Şadi Asakira ile kardeşi Şadi’yi evlerine baskın düzenleyerek gözaltına aldı ve evde arama yaptı.

İşgal güçlerinin dün sabah El-Halil’in güneyindeki Dura beldesinde 16 yaşındaki Nizar Şehhade Ebu Iyşe, 17 yaşındaki Tamir Hamis Ebu Iyşe, 16 yaşındaki Hamza Seyyac ve Ahmed Fayiz Rab’i’yi gözaltına aldığı öğrenildi.

Sonunda Hamas'ın Dediğine Geldiler! Biden'in Açıklaması ile Gün Yüzüne Çıktı! Sonunda Hamas'ın Dediğine Geldiler! Biden'in Açıklaması ile Gün Yüzüne Çıktı!

İşgal güçleri Kudüs kentinin kuzeydoğusundaki Anata beldesinde de Suheyb Nevfel ve Adnan Şaviş isimli gençleri evlerine baskın düzenleyerek gözaltına aldı ve her iki evde de arama yaptı.

Editör: Yusuf Yusmar