HRW yayınladığı raporda Filistin'in Batı Şeria bölgesinde 22 Ağustos'a kadar 34 Filistinli çocuğun sorgusuz sualsiz bir şekilde, işgal askerleri tarafından katledildiğine dikkat çekildi. 

Raporda işgal rejiminin çocuk cinayetlerinde bir artış trendinin gözlemlendiği, İsrail dostlarının onu bu politikasından vazgeçmeye zorlamamaları durumunda bu artışın önümüzdeki dönemde daha da yukarılara çıkabileceği belirtildi. 

İşgal askerlerinin, önceden herhangi bir uyarı yapmaksızın ve daha az can yakıcı malzemeler kullanma yoluna başvurmaksızın çocukların özellikle belden yukarı kısımlarını hedef aldıkları ifade edildi. 

Raporda siyonistlere ait Haaretz gazetesi kaynak gösterilerek, işgal askerlerine taş veya molotof kokteyli atılması durumunda işgal askerlerinin de silahla ateş etmelerine izin verildiği hatırlatıldı. 

Hamas İsrail'i Uyardı: Esirleriniz Size Ceset Olarak Dönebilir Hamas İsrail'i Uyardı: Esirleriniz Size Ceset Olarak Dönebilir

HRW, BM Genel Sekreteri'nden çocuklara yönelik ihlaller konusunda yıllık olarak hazırladıkları raporlara İsrail işgal rejiminin Filistinli çocuklara yönelik büyük ihlallerini ve aşırılıklarını da dahil etmesini istedi.

Editör: Yusuf Yusmar