Güney Afrika'nın İsrail Aleyhine Açtığı Soykırım Davasının Duruşmaları Başladı Güney Afrika'nın İsrail Aleyhine Açtığı Soykırım Davasının Duruşmaları Başladı

Almanya’da son günlerde camilere yapılan saldırılar giderek artmaya başladı. En son olarak İslam Toplumu Milli Görüş Hannover Merkez Camii’ne molotoflu saldırı yapıldı. Saldırıda, camiin alt katında bulunan lokantanın camları kırıldı, dışarıda bulunan oturma grupları yandı.

Cami Başkanı İbrahim Kıdık, yangının daha fazla yayılmasının, olayı gören çevredeki komşuların yangın söndürücülerle müdahale etmesi sonrasında önlenebildiğini açıkladı.

Aşağı Saksonya’daki İslamî cemaatlerin çatı kurulu olan Aşağı Saksonya Şura başkanı Recep Bilgen de, “Hannover’in en büyük camiine yapılan bu saldırıyı kınıyoruz, Olayın eksiksiz aydınlatılmasını ve camilerin daha iyi korunmasını istiyoruz.” açıklamasında bulundu.

Cami Başkanı İbrahim Kıdık da olaya ilişkin yaptığı değerlendirmede “Maddi hasar fazla değil ama saldırılma, yakılma korkusu bizi oldukça endişelendiriyor.” dedi.