Hanini, konuyla ilgili yaptığı basın açıklamasında, işgal güçlerinin bu sabah erken saatlerde esir Basil Şehhade’nin ailesinin Nablus’un güneyinde yer alan Urif köyündeki evini havaya uçurarak yıkmasının işgalcilerin canice zihniyetini gösteren bir cinayet olduğunu ifade etti.

İşgal güçleri, esir Basil Şehhade’yi İzzeddin El-Kassam Tugayları mücahitleri şehit Mühenned Şehhade ve şehit Halid Sabah’ın geçen yıl Haziran ayında Eli Yahudi Yerleşkesi’nde gerçekleştirdikleri ve çok sayıda Yahudi yerleşimcinin ölmesine ya da yaralanmasına yol açan ateş açma eylemine yardımcı olmakla suçluyor.

Son 24 Saat İçinde 21'i Gazze'de Olmak Üzere 26 İşgalci Asker Yaralandı Son 24 Saat İçinde 21'i Gazze'de Olmak Üzere 26 İşgalci Asker Yaralandı

İşgal güçleri esir Basil Şehhade’yi 21 Haziran 2023’te Urif köyüne düzenlediği baskın sırasında gözaltına aldı.

Hamas lideri Hanini, Filistinlilere seslenerek evleri yıkılan acılı ailelere destek olmalarını ve sıkıntılarını hafifletmelerini, işgale karşı uzun mücadelesinde Filistin halkının ayırıcı niteliği haline gelen toplumsal dayanışmayı sürdürmelerini istedi.

İşgal güçleri Filistinli direnişçilerin gerçekleştirdiği eylemlerde işgalcilerden ölen ve yaralanan olması halinde eylemcilerin ailelerini de cezalandırarak evlerini yıkıyor.

Editör: Yusuf Yusmar