Hamas, yaptığı açıklamada, Gazze Şeridi'nden kaçırılan doktorlar, yaşlılar, hastalar ve yaralılar da dahil olmak üzere işgalci hapishanelerinde yaşayanların maruz kaldığı trajik duruma dair korkunç tanıklıklara dikkat çekti. Bu insanların, en vahşi uygulamalara ve suçlara, işkenceye, aç bırakılmaya ve aşağılamalara maruz kaldıklarını dile getirdi.

'İsrail'den Batı Şeria'da Son 30 Yılın En Büyük Toprak İşgali' 'İsrail'den Batı Şeria'da Son 30 Yılın En Büyük Toprak İşgali'

Hamas, bugün yaptığı basın açıklamasında, Gazze Şeridi'ndeki savunmasız sivillere yönelik sürekli işlenen suçların, tutukluların işgal hapishanelerinde maruz kaldığı zulümlerin ve işgal ordusunun terör merkezlerinde tutulanların gördüğü kötü muamelenin, işgal hükümetinin faşist politikalarının bir sonucu olduğunu ve bu politikaların, siyonist işgalcilerin bütün suçlarının ve insan hakları ihlallerinin üstünü örten Amerikan yönetiminin tam desteğiyle gerçekleştirildiğini belirtti.

Hareket, uluslararası toplumu, Birleşmiş Milletler ve kurumlarını, işgalci Nazi hükümetinin yürüttüğü bu katliamı durdurmak için derhal harekete geçmeye ve tutukluları, mahkumları ve çatışma bölgelerindeki sivilleri korumaya çağırdı.

Ayrıca, Uluslararası Kızılhaç Komitesi'ni, Gazze Şeridi'nden kaçırılan ve işgal ordusu tarafından insanlık dışı şartlarda zorla kaybedilen binlerce Filistinli tutuklunun akıbetini ortaya çıkarmak için harekete geçmeye çağırdı.

Bu arada Avrupa-Akdeniz İnsan Hakları Gözlem Merkezi (Euro-Med) de bugün serbest bırakılan Şifa Tıp Kompleksi Müdürü Dr. Muhammed Ebu Silmiyye aleyhine siyonistlerin yaptığı provokatif ve tehditkar açıklamaların onun hayatı hakkında ciddi endişelere neden olduğunu dile getirdi.

Editör: Yusuf Yusmar