Hamas, işgal güçlerinin sabah saatlerinde Cenin’de 7 kişiyi şehit etmesi ve bazıları ağır birçok kişiyi yaralaması üzerine yayınladığı bildiride, işgal güçlerinin katliamla kahraman Filistin halkını ve direnişini yolundan döndürme çabalarının boşuna olduğunu ifade etti.

Son 24 Saat İçinde 21'i Gazze'de Olmak Üzere 26 İşgalci Asker Yaralandı Son 24 Saat İçinde 21'i Gazze'de Olmak Üzere 26 İşgalci Asker Yaralandı

Cenin’deki katliamın işgal güçlerinin Rafah’ta, Cibaliya’da ve Gazze Şeridi’nin muhtelif bölgelerinde işlediği cinayet zincirinin bir parçası olduğunu belirten Hamas, işgalcilerin Batı Şeria ve Gazze Şeridi’nde işledikleri cinayetlerin Filistin halkını topraklarını işgalden kurtarıp milli haklarını elde edene kadar direnişini sürdürmekten alıkoyamayacağını vurguladı.

Hamas, direnişçilerin Cenin kentinde, Cenin Kampı’nda ve Batı Şeria’nın her yerinde elleri tetikte olacağını, Filistin halkını ve topraklarını savunmaya devam edeceğini bildirdi.

Bildiride uluslararası toplumun ve kurumlarının işgal güçlerinin cinayetleri karşısında sessiz kalması ve çifte standart uygulaması da eleştirildi.

İşgal güçlerinin bu sabah Cenin kentine ve Cenin Kampı’na düzenlediği baskın sırasında biri doktor ve biri öğretmen 7 kişi şehit oldu, ikisi ağır 9 kişi de yaralandı.

Editör: Yusuf Yusmar