Filistin’in Gazze Şeridi’nde İsrail’in terör saldırılarına karşı koyan Kassam Tugayları ile Kudüs Seriyeleri sert mukavemetini sürdürüyor.

Aksa Tufanı savaşının 227’nci günü geride kalırken İsrail ordusuna karşı birçok cephede ciddi operasyonlar düzenleniyor.

İsrail helikopterine füze ateşleyen, işgalci subayı keskin nişancı atışıyla vuran, tankları sıfır mesafeden havaya uçuran mücahitler, düşman askerleri ve araçlarıyla çatıştığı anları saniye saniye kayda alıp dünya kamuoyuna servis etmeyi sürdürüyor.

Direnişe öncülük eden Hamas teşkilatının askerî kanadı Kassam Tugayları, dün gerçekleştirdiği operasyonların görüntülerini 5 farklı video ile yayınladı.

TEHLİKELİ OPERASYON İÇİN ÖNE ATILDILAR

Kassam Tugayları’nın, Kudüs Seriyyeleri ile birlikte Gazze Şeridi’nin kuzeyindeki Cibaliye bölgesinde anti-zırh roketi ve bir fedai eylem bombası ile İsrail tankını hedef alan ortak operasyonunun görüntülerinde ilginç diyaloglar yer aldı.

İşgalci İsrail ordusuna ait Merkava tankını hedef alan mücahidler, eylemi kimin gerçekleştireceğine dair ikna konuşması gerçekleştirdi.

İsrail tankına sıfır mesafeden yaklaşıp çıplak elle bomba yerleştirdikten sonra süratle bölgeden ayrılmayı gerektiren çok tehlikeli mukavemet için öne atılan iki mücahit, eylemi düzenlemek için birbirini ikna etmeye çalıştı.

İşte o diyalog:

 -Bırak, bırak

İrlanda Filistin Devleti'ni Tanıdı ve Tam Diplomatik İlişki Kurma Kararı Verdi İrlanda Filistin Devleti'ni Tanıdı ve Tam Diplomatik İlişki Kurma Kararı Verdi

- Bu benim.

- Allah aşkına onu bırak

- Hayır Allah aşkına!

- Allah için onu bırak...

(milli gazete)

Editör: Yusuf Yusmar