Muslim Port Haber Merkezi | Sevde Köse

İşgalin Heniyye'nin oğullarını hedef almasını "iflas” olarak değerlendiren Meşal, onların şehadetinin İsrail'in Gazze'ye yönelik savaşının yakında sona ereceğinin bir işareti olduğunu söyledi.

"İsrail Nefesini Tuttu, Yahya Sinvar'ın Yanıtını Bekliyor" "İsrail Nefesini Tuttu, Yahya Sinvar'ın Yanıtını Bekliyor"

Meşal, "2008 savaşında Nizar Rayan, ardından da Said Siam şehit oldu. Ben o dönemde savaşın bittiğini söylemiştim. Onların şehadeti; düşmanın iflas ettiğinin ve bir çıkış yolu aradığının göstergesiydi.” dedi.

Hamas lideri, "İddia ediyorum ki, her ne kadar bu savaş altı aydır devam ediyor ve bu savaşta büyük liderler ve halkımızın evlatları şehit edilmiş olsa da, İsmail Haniye'nin çocuklarının ve torunlarının şehit edilmesi bu savaşta bir dönüm noktası olacak, savaşın sona ermesini hızlandıracak ve bu zalim Siyonist varlığa karşı küresel öfkenin birikmesini hızlandıracak." ifadelerini kullandı.

Ayrıca hareket liderinin oğullarının şehadetini de Haniye ve hareket adına bir şeref madalyası ve gurur kaynağı olarak değerlendirdi ve “Bu, tüm evlatların şehadet için yarıştığının bir kanıtıdır” dedi.

Ramazan Bayramı'nın ilk günü olan çarşamba günü, Haniye'nin 3 oğlu ve birkaç torunu Şati Kampı'nda araçlarının İsrail bombaları tarafından hedef alınması sonucunda şehit oldu.

*Yazımız Al Jazeera kanalında yayınlanan makaleden çeviri yapılmıştır.