Halid Meşal: Heniyye'nin Oğullarının Şehadeti Savaşta Bir Dönüm Noktasıdır Halid Meşal: Heniyye'nin Oğullarının Şehadeti Savaşta Bir Dönüm Noktasıdır

Gazze halkına bir yandan havadan ve karadan saldırılar düzenleyerek büyük katliamlar gerçekleştiren siyonist işgal güçleri, bir yandan da onları aç bırakmak suretiyle insanlık tarihinin şahit olduğu en iğrenç ve en vahşi toplu cezalandırma politikası uygularken, esir aldıkları Filistinlilere de götürdükleri yerlerde son derece vahşice işkence etmek suretiyle sadist ruhlarını tatmin etmeye çalışıyorlar. İşgal askerleri tarafından esir alınanlardan özgürlüklerine kavuşanların şahitlikleri Gazze'den alınıp götürülen Filistinli esirlere çok korkunç bir şekilde işkence edildiğini gözler önüne seriyor. 

Avro-Akdeniz İnsan Hakları Gözlem Merkezi (Euro-Med), siyonist işgal askerleri tarafından esir alındıktan sonra sorgulama merkezlerine götürülen Filistinlilerin şahitliklerine başvurarak, işgal askerlerinin işkence uygulamaları hakkında geniş çaplı bir rapor hazırladı. Raporda Filistinli esirlere hem psikolojik hem de bedensel olarak çok korkunç işkenceler yapıldığına ve esirlerden birçoğunun üzerinde bedensel işkencelerin izlerinin görüldüğüne, esirlerin serbest kaldıktan sonra da maruz kaldıkları işkenceler yüzünden travma geçirdiklerine dikkat çekildi. 

İşgal güçlerinin işkencelerine maruz kalan bu insanlar cephede silahlı çatışmalar sırasında esir alınmış kişiler değil. Çoğunluğu işgalcilerin yollardan, caddelerden veya baskın düzenlemiş oldukları hastanelerden ve sığınma merkezlerinden toplamış oldukları kişilerden oluşuyor. Herhangi bir askeri faaliyet esnasında değil rastgele topladıkları insanlara bu şekilde işkence etmeleri ise işgalci siyonistlerin bütün bunları sadece intikam duygusuyla yaptıklarını gösteriyor. Ancak intikam alırken de Filistin halkına mensup bütün herkesi hedeflerine yerleştirmiş durumdalar. Bu durum da onların Gazze'ye yönelik saldırılarının tamamen soykırım amaçlı olduğunu gözler önüne seriyor.