El-Kudre yaptığı basın açıklamasında, Şifa Hastanesi'nde 15 kişinin yiyecek ve içecek yetersizliği sebebiyle hayatlarını kaybetmesiyle birlikte sayının 18'e çıktığını belirtti. 

El-Kudre, özellikle kuzey bölgede açlık felaketinin gittikçe yayıldığını hatırlatırken bu felaketin bilhassa çocukların, hamile kadınların ve müzmin hastaların hayatlarını tehdit ettiğine dikkat çekti. 

El-Kudre, açlık felaketinin bölgede binlerce insanın hayatını tehlikeye soktuğunu ve acilen bölgeye gıda yardımı sokulmaması ve saldırıların durdurulmaması halinde açlık sebebiyle ölümlerin gittikçe artacağını vurguladı. 

İşgal rejiminin insanları aç bırakma silahının aslında bölge insanlarını topluca katletmek için kullandığı korkunç bir silah olduğunu, bu silahı kullanarak bir halkı topluca imha etmeyi hedeflediğini dile getirdi. 

El-Kudre uluslararası toplumu siyonist işgal rejimini, saldırılarına ve düşmanca uygulamalarına son vermeye zorlamak için baskı yapmaya çağırdı. 

İsrail'in Umutları Tükenirken, Kassam Tugayları'na Binlerce Yeni Mücahit Katıldı İsrail'in Umutları Tükenirken, Kassam Tugayları'na Binlerce Yeni Mücahit Katıldı

El-Kudre, BM'den de bölgedeki insanlık felaketinin önüne geçmek, özellikle Kuzey Gazze'de yaşanan sağlık felaketine son vermek için hızlı bir şekilde hareket etmeye çağırdı. 

Siyonist işgal rejimi aç bırakma silahını son derece vahşi bir şekilde, Gazze halkını toptan yok etmek veya işgal rejimine kayıtsız şartsız bir şekilde teslim olmaya zorlamak için aylardan beri kullanıyor. Bu konudaki uygulamalarını son haftalarda iyice katılaştırdı ve bölgeye gıda yardımı sokulmasını tamamen engellemeye başladı. Bu yüzden bölgede insanlar çok ciddi bir açlık sıkıntısıyla ve krizle karşı karşıya. Böyle bir vahşi canavar bu korkunç vahşet uygulamasını bütün dünyanın gözleri önünde, İslam dünyasının sessizliğinden, ABD, Avrupa ve BM'nin ise tam desteğinden yararlanarak sürdürebiliyor.

Editör: Yusuf Yusmar