Birçok Müslüman futbolcunun forma giydiği Fransa Ligi'nde oruç tutan Müslüman futbolcularla ilgili  tepkilere neden olacak bir karar verildi.

OYUNCULARIN MAÇ ESNASINDA ORUÇ AÇMASINA İZİN VERİLMEYECEK

RMC Sport'ta yer alan habere göre, Fransa'da maç esnasında futbolcuların oruçlarını açması için maç durdurulmayacak ve mola verilmeyecek.

GEÇTİĞİMİZ YIL DA AYNI ŞEY YASAK UYGULANDI

Fransa Futbol Federasyonu Federal Hakem Komisyonu geçen yıl da yetkililere gönderdiği e-mailde, futbolcuların sıvı tüketmek ya da yemek yiyerek orucunu açmalarına izin vermek için maçlarda mola vermesini yasaklamıştı.

FİLİSTİN PAYLAŞIMI YAPTI KADRO DIŞI KALDI

Geçtiğimiz aylarda İşgalci İsrail'in Gazze halkına yaptığı zulme tepki gösteren Youcef Atal , Francesco Farioli'nin çalıştırdığı Nice tarafından kadro dışı bırakılmıştı.

Devre arasında Süper Lig ekiplerinden Adana Demirspor, Youcef Atal'ı sezon sonuna kadar kiralarken  Cezayirli futbolcunun kiralık sözleşmesi sezon sonu sona erecek.

YOUCEF ATAL'IN PERFORMANSI

Fransa Seçimlerinde Sol İttifakın Zaferinin Ardından Mélenchon'dan 'Filistin'i Tanıma' Mesajı Fransa Seçimlerinde Sol İttifakın Zaferinin Ardından Mélenchon'dan 'Filistin'i Tanıma' Mesajı

Güncel piyasa değeri 6 milyon Euro olan Atal, bu sezon Nice formasıyla 6 maça çıktı. 1 kez rakip fileleri havalandıran 27 yaşındaki sağ bek 2 maçta sarı kart gördü.

Adana Demirspor'da ise 4 maça çıkan Atal, gol veya asist yapma başarısı gösteremedi.

(milli gazete)

Editör: Yusuf Yusmar