Muslim Port Haber Merkezi

İsrail işgal güçlerinin açtığı ateş sonucu dün şehit olan 16 yaşındaki Mustafa Amir Sabah Beytlahim’de çok sayıda kişinin katıldığı kalabalık bir cenaze töreniyle tebediyete uğurlandı.

Mustafa Amir Sabah belde merkezindeki bir camide kılınan cenaze namazının ardından şehit düştüğü yerin yakınlarında yer alan aile mezarlığında toprağa verildi.

Şehit Mustafa Amir Sabah’ın kardeşi Yezen’in işgal güçlerince 14 ay önce gözaltına alındığı ve işgal rejimi zindanlarında esir tutulduğu belirtildi.

Halid Meşal: İsrail'in Gücü Yakında Kırılacak Halid Meşal: İsrail'in Gücü Yakında Kırılacak

Yahudi Sivil İşgalciler Filistinli Kardeşleri Darp Edip Otomobillerini Çaldı

Yahudi sivil işgalciler Ramallah’ın doğusundaki Deir Cerir beldesi sakinlerinden iki kardeşi darp ederek otomobillerini çaldı.

Deir Cerir Köy Meclisi Başkanı Fethi Hamdan, Yahudi sivillerin Basil Ebu Harzan ile kardeşi Vail’e beldenin doğusundaki Eş-Şurfa bölgesinde yer alan arazilerini ekerlerken saldırdıklarını ve iki kardeşin aldıkları darbelerin etkisiyle yaralandıklarını, Yahudi grubun ayrıca Filistinli kardeşlere ait otomobili çaldıklarını bildirdi.

Bir grup Yahudi de dün Ramallah’a bağlı Silvad beldesi sakinlerinden üç kardeşe Deir Cerir beldesinde çalıştıkları sırada saldırmış, arazi ölçüm aletlerini çalmış ve otomobillerine zarar vermişti.

Filistin Topraklarındaki Yahudi İstilası Devam Ediyor

Uygulamalı Araştırma Enstitüsü ARIJ’in verilerine göre, Batı Şeria’aki Yahudi işgal yerleşkelerinin sayısı 199’a ve işgal rejimi tarafından dahi yasal kabul edilmeyen yerleşim bölgelerinin sayısı ise 220’ye ulaştı.

Batı Şeria’daki Yahudi işgal yerleşkelerinde ve yasal kabul edilmeyen yerleşim bölgelerinde yaşayan Yahudi yerleşimci sayısının da 913 bin olduğu, 350 bininin Doğu Kudüs’te yaşadığı belirtildi.

İşgal Güçleri Batı Şeria’da 4 kişiyi Esir Aldı

İsrail işgal güçleri Batı Şeria’nın çeşitli bölgelerine baskın düzenledi ve baskınlar sırasında en az 4 kişiyi esir aldı.

Bu arada, işgal güçlerinin düzenlediği baskınlar sırasında Filistinli gençlerle işgal askerleri arasında çatışmaların yaşandığı kaydedildi.

Yerel kaynaklar, işgal güçlerinin Tulkerem’deki Nuru Şems Kampı’na basın düzenlediğini ve işgal güçleriyle Filistinli direnişçiler arasında silahlı çatışmaların yaşandığını bildirdi.