Muslim Port Haber Merkezi | Sevde Köse

Brick, askerlerden ekipman arızaları ve eksiklikleri konusunda şikayetler aldığını belirterek, onlarca hasarlı tankın hala Şerid’ten çekilmeyi beklediğini ifade etti.

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'ya 7 Ekim'den sonra teçhizat sıkıntısının yanı sıra 5 yıldır eğitim görmeyen askerlerin bulunması nedeniyle ordunun savaşa hemen hazır olmadığı yönünde bilgi verildiğini de sözlerine ekledi.

Birkaç gün önce İsrail İşgal Ordu Radyosu, Genelkurmay Başkanı Herzi Halevi’nin geçen 7 Ekim olaylarına ilişkin tüm birimlerde iç soruşturma başlatmaya karar verdiğini, soruşturmaların 3 ay boyunca devam etmesinin ve tüm ordu birimlerini etkilemesi beklendiğini açıkladı.

İsrail ordusunun resmi internet sitesine göre, İsrail işgal güçlerinin Gazze'ye yönelik savaşının başlangıcından bu yana kayıpları 576 kişiyi buldu, bunlardan 237'si, Gazze Şeridi'ne yönelik kara operasyonunun başladığı 27 Ekim'den bu yana öldürüldü. 453'ü ağır yaralı olmak üzere yaklaşık 2.962 asker de yaralandı.

Times: Hamas İsrail'i Muhammed Ali Clay'in Foreman'a Yaptığı Gibi Kandırıyor Times: Hamas İsrail'i Muhammed Ali Clay'in Foreman'a Yaptığı Gibi Kandırıyor

*Yazımız Al Jazeera kanalında yayınlanan makaleden çeviri yapılmıştır.