El-Kassam Tugayları askeri gücünü ve füzelerini gösteren bir video yayınlayarak işgalcilere kendilerini bekleyen sonu hatırlattı.

Filistin Enformasyon Merkezi’ne de ulaşan video kaydında Tel Aviv’in yakılacağı ve Kudüs’ün özgürlüğe kavuşacağı belirtildi.

Video kaydında El-Kassam Tugayları üyesi mücahitlerin başta Tel Aviv olmak üzere işgal rejimi kentlerini vurmak için çok sayıda füze hazırladıkları görüldü.

Azgınlığı Acısından... Ölümüz de Dirimiz de Refah’ta Azgınlığı Acısından... Ölümüz de Dirimiz de Refah’ta

El-Kassam Tugayları dün ayrıca işgal ordusunun esir işgal askeri Baruch Sahar’ı kurtarmak için gerçekleştirdiği başarısız saldırıyla ilgili görüntüler yayınladı ve saldırıda esir işgal askeriyle birlikte saldırıyı gerçekleştiren askerlerden de ölenler olduğunu bildirdi.

Bu arada El-Kassam Tugayları sözcüsü Ebu Ubeyde, mücahitlerin son 24 saat içerisinde Gazze Şeridi’nin çeşitli bölgelerinde işgal ordusuna ait 21 aracı tamamen ya da kısmen imha ettiklerini açıkladı.

İşgal güçlerinin başarısız esir kurtarma operasyonunda esir işgal askeri Baruch Sahar’ın hayatını kaybettiğini bildiren Ebu Ubeyde, işgal ordusunun bombardımanlarının da esir işgal askerlerinden bazılarının ölümüne yol açtığını söyledi.

Ebu Ubeyde, El-Kassam Tugayları’nın Tel Aviv’e füze attığını, Gazze Şeridi’nde işgal askerlerinin bulunduğu bazı tünel girişlerini ve evleri havaya uçurduğunu belirtti.

Editör: Yusuf Yusmar