Hükümet Enformasyon Ofisi, uluslararası toplumun ve müesseselerin Gazze Şeridi’ni sistematik olarak aç ve susuz bırakma politikası izlediğini bildirdi.

Hastanelere nakledilen şehit sayısının 17490’a ulaştığını belirten Hükümet Enformasyon Ofisi, şehitlerin 7870’inin çocuk ve 6121’inin kadın olduğunu, kayıp sayısının 7780’e ve yaralı sayısının 46558’e ulaştığını ifade etti.

Hükümet Enformasyon Ofisi, Filistin Enformasyon Merkezi muhabirinin de takip ettiği basın toplantısında, işgal ordusunun Gazze Şeridi’nde Filistinlilere yönelik soykırım savaşı yürüttüğünü, kadınları ve çocukları öldürdüğünü, evleri bombalayarak içinde yaşayan insanların üzerine yıktığını söyledi.

İşgal ordusunun Beyt Lahiya’da onlarca sivili gözaltına alarak silah tehdidiyle elbiselerini çıkarmaya zorlamasını kınayan Hükümet Enformasyon Ofisi, işgal güçlerinin gözaltına aldığı Filistinlileri gözlerini ve ellerini bağlayarak soğuk havada çıplak bir şekilde kamyonlara bindirip sahile götürdüğüne ve açık havada saatlerce beklettiğine dikkat çekti.

Siyonizm'in Filistinlileri Şehirlerinde Hapsetme Planını Siyonizm'in Filistinlileri Şehirlerinde Hapsetme Planını

Hükümet Enformasyon Ofisi, Gazze Şeridi’ne az sayıda insani yardım girmesine izin vererek Filistin halkına baskı yapma girişimcinin ucuz bir davranış olduğunu dile getirdi.

Editör: Yusuf Yusmar