İsrail'in Umutları Tükenirken, Kassam Tugayları'na Binlerce Yeni Mücahit Katıldı İsrail'in Umutları Tükenirken, Kassam Tugayları'na Binlerce Yeni Mücahit Katıldı

Gazze Şeridi’ndeki direnişinin yiğit insanların az bulunduğu bir zamanda Ramazan ayını cihat ve ribatla karşıladığını ifade eden Ebu Ubeyde, savaşın altıncı ayına girdiğini ve düşmanın Filistin halkına yönelik katliamlarını sürdürdüğünü belirtti.

Ebu Ubeyde, “Dünya yasaları insani değerlerden yoksun işgalci karşısında aciz bir şekilde duruyor” dedi.

Filistin halkının tarihte benzeri görülmemiş bir şekilde Siyonist-Amerikan saldırganlığına maruz kaldığına işaret eden Ebu Ubeyde, bu savaşın dünya çapında hakkın ancak güçle geri alınacağını söyleyen yeni bir aşama başlattığını bildirdi.

Uluslararası toplumun köhne yasalarının Amerika’nın baskısıyla zulmü ve düşmanlığı koruduğuna dikkat çeken Ebu Ubeyde, 7 Ekim eyleminin yıllardır süregelen cinayetlere ve Mescid-i Aksa’yı Yahudileştirme faaliyetlerinin zirveye çıkmasına misilleme olduğunu kaydetti.

İşgal rejiminde daha fanatik bir hükümetin kurulmasıyla işgalcilerin ihlallerinin arttığını hatırlatan Ebu Ubeyde, düşmana ağır kayıplar verdirdiklerini söyledi.

El-Kassam Tugayları sözcüsü, ümmetin tüm fertlerine seslenerek, Mescid-i Aksa için ayağa kalkmalarını ve tepkilerini göstermelerini, Mescid-i Aksa’ya sahip çıkmalarını istedi.

Editör: Yusuf Yusmar