Dünyanın nüfus yönüyle ikinci büyük ülkesi olan Hindistan'daki 200 milyon Müslüman, Hindu ırkçısı hükümetin ve Hindu fanatiklerin zulmü altında büyük acılar çekiyor. 2014'ten beri Hindistan'ı yöneten Narendra Modi hükümeti, 'Müslümansız Hindistan' politikalarını en acımasız şekilde uygularken, İslam dünyasından kayda değer bir tepki oluşmaması, İslam düşmanlarının elini daha da güçlendiriyor. Öte yandan zalim Modi rejiminin Müslümanlara zulmetme şekli doğrudan Siyonist İsrail rejimini andırıyor. Hindistan rejimi ve Hindu teröristler ulusal bir tehdit olarak gördükleri Müslümanları göz göre göre öldürüyor, işkence ediyor, Müslümanların evlerini yakıyor ve camilerini yıkıyor. Bunca zulme maruz kalan Müslümanlara hukuki alanda da hiçbir savunma hakkı bırakılmıyor.

'MODİ'NİN IRKÇI POLİTİKALARI HİNDU TERÖRİSTLERİ CESARETLENDİRİYOR'

2014 yılında ilk kez Hindistan başbakanı olarak seçilen Narendra Modi, Hindutva adlı Hindu ırkçılığını savunan bir yönetim anlayışını ülkeye musallat etti. Hindistan'da özellikle 2014'ten bu yana Müslümanlar ulusal bir tehdit olarak görülürken, hükümet destekli Hindu fanatikler ülkenin birçok eyaletinde Müslümanlara ağır baskılar uygulamaya devam ediyor. Hindu rahipler, Müslümanların Hindistan'ı terk ederek Pakistan'a ya da başka ülkelere yerleşmesini isteyen konuşmalar yaparak, Hindu teröristleri Müslüman katliamına teşvik ediyor. Son aylarda yüzlerce Müslüman, Hindular tarafından haksız yere öldürülürken, Hinduların baskılarından bunalan çok sayıda Müslüman'ın intihar girişiminde bulunduğu biliniyor.

Pakistan’da Gergin Seçim: Sandığa Kaos Hakim Oldu Pakistan’da Gergin Seçim: Sandığa Kaos Hakim Oldu

ZALİM İSRAİL'İ ÖRNEK ALIYORLAR

Siyonist İsrail rejiminin Filistin'de sürdürdüğü zulüm stratejisi, Hindistan rejimi için adeta rol model oluyor. Hindutva ideolojisinin kurucusu olan Vinayak Damodar Savarkar'ın Siyonizm'e övgüler dizdiği ve Yahudi devletinin kurulmasını desteklediği yazılı belgeler hala göz önünde dururken, Savarkar'ın izini takip eden Hindu ırkçılar da İsrail'i, Hindistan'ın can dostu olarak görmeye devam ediyor. İsrail gasbettiği Filistin topraklarında Müslümanları katlederken, camileri yıkarken ve Müslümanların evlerini yıkıp boşalan arazilere Yahudileri yerleştirirken bu fecaatlerin bire bir aynıları Hindular tarafından Hindistan Müslümanları üzerinde uygulanıyor. Hindistan rejimi, son aldığı kararla Uttarancal (Uttarakhand) eyaletinde Müslümanların yaşadığı bir muhitte 4 bin 365 bina için yıkım kararı verdi. Bu kararın uygulanmasıyla birlikte 4 binin üzerinde Müslüman aile evsiz kalacak. İsrail rejimi de Filistin topraklarında her yıl binlerce Müslüman ailenin evlerini buldozerlerle tarumar etmeye devam ediyor.

İSLAM DÜNYASI AKSİYON ALAMIYOR

Çin'den sonra dünyanın en yoğun nüfusa sahip ülkesi olan Hindistan'da, batıl Hindutva akımı akın akın yayılırken, İslam ülkelerinin Hindistan rejimine karşı etkisiz duruşu eleştiri konusu oluyor. İslam ülkelerinin hükümetleri, Hindistan'da Müslümanların yaşadıkları ağır zulümleri gündemlerine dahi almazken bu sessiz ve etkisiz hal Hindistan rejimini ve Hindu fanatikleri daha da cesaretlendiriyor. Hindistan'ın İslam ülkelerinden milyarlarca dolarlık ekonomik kazanımları bulunuyor. Bu konuda özellikle Körfez ülkeleri önemli bir örnek teşkil ediyor. Hindistan hükümetinin, binlerce Hint firması aracılığıyla iş yaptığı Körfez ülkelerinden büyük bir ekonomik karı söz konusu. Körfez bölgesinin öne çıkan İslam ülkeleri olan Suudi Arabistan, Katar, Birleşik Arap Emirlikleri'nin olası ekonomik yaptırımları Hindistan hükümetini ekonomik alanda çok zor durumda bırakabilecekken, söz konusu ülkeler beklenen tavrı bir türlü gösteremiyor. Aynı şekilde İran, Türkiye, Malezya, Endonezya gibi İslam dünyasının hatırı sayılı ülkeleri de Hindistan Müslümanlarına yapılan zulümler karşısında beklenen aksiyonu bir türlü gösteremiyor.

milli gazete