DSÖ: Gazze'deki Sağlık Krizi Felaketin de Ötesinde DSÖ: Gazze'deki Sağlık Krizi Felaketin de Ötesinde

İsrail ordu radyosu tarafından yayınlanan haberde eylemi gerçekleştiren Filistinli gencin olay yerine aracıyla geldiği ve iki işgalci Yahudinin üzerine silahıyla ateş açtığı belirtildi. 

Haberde eylemi gerçekleştiren gencin saldırının ardından Kadomim yerleşkesi merkezi civarındaki tarlalara doğru uzaklaştığı, ancak işgal askerlerinin onu takip ederek üzerine ateş ettikleri ve saldırıda vurularak öldüğünü iddia etti.

Maariv gazetesinin yayınladığı haberde saldırıya maruz kalan işgalcilerden birinin söz konusu yahudi  işgal yerleşkesi merkezinin korumasında görevlendirilen bir işgal askeri olduğu, saldırıda ağır yaralandığı, kısa süre sonra da öldüğünün duyurulduğu bilgisi verildi. 

Eylemin işgal güçlerinin geçtiğimiz günlerde Cenin'in merkezine ve mülteci kampına yönelik saldırısına ve gerçekleştirdikleri katliama cevap amaçlı bir intikam eylemi olabileceği tahmin ediliyor. 

İşgalcilerin Cenin saldırılarında, yayınlanan son raporlara göre 12 kişi şehit edilirken 20'si ağır 100 kişi de yaralandı. İşgalciler aynı zamanda Cenin mülteci Kampı'nda yüzlerce evi yıktı, yolları ve altyapı tesislerini tamamen tahrip ettiler.