Muslim Port Haber Merkezi

Merkezi Viyana'da bulunan ve Avrupa'da 20'den fazla bölgede faaliyet gösteren Avrupa Gençlik Derneği (AGD), bu yıl ilk defa düzenlenecek olan Siyer-i Nebi yarışmasının kayıtlarının başladığını duyurdu. Hem liselere hem ortaokullara yönelik yapılacak olan yarışmanın ilk ayağının ise liseli öğrencilere yönelik olacağı belirtildi.

Ahmet Cevdet Paşa'nın 'Son Peygamber: Hz. Muhammed (SAV)' kitabından hazırlanacak olan sorular ile yapılacak olan yarışmaya katılmak isteyen öğrencilerin kayıt olmak için efendimizinyolunda.com internet sitesine girmeleri yeterli olacak.

Online Kayıt & Online Sınav

Dört Avrupa Ülkesinden Ortak Açıklama: Filistin Devletini Tanımaya Hazırız Dört Avrupa Ülkesinden Ortak Açıklama: Filistin Devletini Tanımaya Hazırız

Bu yıl ilk defa düzenlenecek olan yarışmayla ilgili açıklama yayımlayan Avrupa Gençlik Derneği (AGD) Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Matiloğlu şu ifadeleri kullandı. 'Derneğimizin gençlik çalışmalarının çok yönlü bir tarafı var. Bizler de Avrupa'da eğitim hayatını devam ettiren ortaöğretim öğrencilerimiz için, Peygamber Efendimiz'in (SAV) güzel ahlakını ve örnek hayatını yakından tanıyabilmeleri ve kendilerine şiar edinebilmeleri adına bir yol açmak istedik. Bu vesileyle evrene, tabiata, insanlara, ailesine ve kendisine karşı sorumluluklarının farkında; tarihine, çağına ve yarınlara duyarlı; kardeşliğin, merhametin, sevginin, iyiliğin ve adaletin yaygınlaştırılmasında emek sahibi; hak nizamın tesis edilebilmesinde ise kararlı, bilgili, inançlı ve çalışkan bir nesil yetişmesini ümit ediyoruz.

Yarışmamız Avrupa'da ilk defa yapılacağı için bizler de heyecanlıyız. Yarışmaya katılmak isteyen öğrencilerimiz online olarak sınava kaydoluyor, akabinde kendilerinin beyan etmiş oldukları adreslere biz kitaplarını ücretsiz bir şekilde göndermiş oluyoruz. Sınava hazırlanan öğrencilerimize destek olabilmek adına, bizler de –peyderpey- deneme sınavları ve diğer başka çalışmalar yapmayı planlıyoruz.

11 Ocak itibari ile kayıtlara başlanan yarışmamızın son kayıt tarihi 10 Şubat olup, sınav tarihimiz ise 19 Mart olarak belirlenmiştir. Avrupa genelinde dereceye giren öğrencilerimizden ilk iki öğrencimizi Umre'ye, 3. ve 4. Olan öğrencilerimizi ise Kudüs'e götürme kararı aldık. Dolayısıyla, Efendimiz'in (SAV) hayatını öğrenen gençlerimizin, Efendimiz'in (SAV) yaşadığı ve bulunduğu yerlere de giderek bir nevi bilgilerini pekiştirmiş ve perçinlemiş olmasını ümit ediyoruz.

Kaybedeni olmayan bu yarışmamıza katılacak olan arkadaşlarımıza şimdiden başarılar diliyoruz. Gençlerimizi bu yarışmaya katılmaları için teşvik eden ailelerine ve maddi & manevi her türlü desteği veren gönüldaşlarımıza da teşekkür ediyoruz' dedi.