Komite'nin eylemlerini 1948 Bölgesi'ndeki tüm yerel yönetimlerde protesto ve uyarı grevi gerçekleştirmek ve Kudüs'te Netanyahu'nun ofisi önünde gösteri düzenlemek suretiyle başlatmayı planladığı belirtildi. 

Hamas'ın Şanlı Direnişi! İsraillilerin Tek Umudu Esir Takası Anlaşması! Hamas'ın Şanlı Direnişi! İsraillilerin Tek Umudu Esir Takası Anlaşması!

Komite'nin, dün akşam düzenlenen toplantısında ayrıca 1948 Bölgesi'ndeki Arap okullarında yeni öğretim yılını başlatmama kararı aldığı bilgisi verildi. Bu eylemin Arap toplulukların yaşadığı tüm şehir, kasaba ve köylerdeki okulları kapsayacağı ifade edildi. 

Hükümetten herhangi bir karşılık gelmemesi durumunda tüm Arap yerel yönetimlerinde açık greve gidileceğine dikkat çekildi. 

Bunlarla eş zamanlı olarak ayrıca 1948 Bölgesi'ndeki tüm ana kavşaklarda protesto gösterilerinin düzenlenmesinin planlandığı belirtildi. 

Komite'nin ayrıca muhtelif ülkelerin diplomatik temsilciliklerine işgal rejiminin Arap topluma yönelik ayrımcı ve ırkçı politikaları hakkında ayrıntılı bilgiler veren mesajlar göndereceği bilgisi verildi.

Editör: Yusuf Yusmar