7 Ekim’de başlayan Aksa Tufanı operasyonunun ardından Filistin için adeta teyakkuza geçen Anadolu Gençlik Derneği (AGD) teşkilatları bugün Konya’da dev bir organizasyona imza atacak. AGD’nin çağrısıyla Konya’da toplanacak olan binlerce kişi “Büyük Kudüs Yürüyüşü”nü gerçekleştirecek. Konya - Gazze Çadırı – Kültürpark’ta saat 18.30’da başlayacak olan programda hep birlikte iftar da yapılacak. Akşam namazının ardından AGD-MGV Genel Başkanı Salih Turhan’ın konuşmalarıyla devam edecek olan program; yürüyüş ve teravih namazının ardından dua ile nihayete erecek.

VİCDAN SAHİBİ YÜREKLER BİR ARAYA GELİYOR

AGD Konya Şube Başkanı Durmuş Ali Kara, Konya’da gerçekleştirilecek olan Büyük Kudüs Yürüyüşü’ne ilişkin açıklamada bulundu. Tarihi bir çalışma gerçekleştireceklerini vurgulayan Kara, “İsrail’in zulümleri içimizi parçalıyor. Gazze’de olanları kabul etmemiz mümkün değil. Bugün değilse ne zaman ayağa kalkacağız? Artık bıçağın kemiğe dayandığı bir noktadayız. Kıymetli hemşerilerim gelin 4 Nisan Perşembe günü Konya'ya yakışan bu büyük Kudüs yürüyüşünü gerçekleştirelim. On binlerce Konyalı olarak alanlara sığmayalım. Rabbimizden affımızı ümit ederek Rabbimizin rızasını ümit ederek zalime karşı kıyamımızı gerçekleştirelim” ifadelerini kullandı.

G J8 E Mh2 X I A Aag F T

İFTAR, SİMİT İLE AÇILACAK

Bir Şâha Kulam Kim Kulu Sultân-ı Cihandır Bir Şâha Kulam Kim Kulu Sultân-ı Cihandır

Durmuş Ali Kara, Konya’da gerçekleşecek olan “Büyük Kudüs Yürüyüşü”nün içeriğine dair de konuştu. Kara, konuya dair, “18.30’da ailelerimiz ile seccadelerimiz ile birlikte Konya’mızda Kudüs için, Gazze için, bütün mazlumlar için bir çalışma gerçekleştireceğiz. Türkiye'mizin illerinden akın akın misafirlerimizin katılacağı ev sahibi olarak Konyalılar olarak bizler de onları orada büyük bir coşkuyla karşılayacağız. Orada Gazze'nin içinde bulunduğu sıkıntıyı bir nebze hissedebilmek adına bile olsa simit ile iftar açacağız. Akabinde alanda namazlarımızı kılacağız. Sonrasında Sultan Selim'e kadar Rabbimize gönlümüzden geçenleri bir kez daha dile getirerek yürüyüşe geçeceğiz. Daha sonra Sultan Selim'de teravih namazlarımızı eda etmiş olacağız” dedi.

G J8 E Mol X I A A T1J7(milli gazete, bekir sıktı şirin)