ABD’li Bakan Austin ise HAMAS’a iftira ederek, İsrail’in sivilleri vurmak istemediği(!) yalanını tekrarladı.

ABD Savunma Bakanı Lloyd Austin, ABD Genelkurmay Başkanı Charles Brown ile İsrail’i ziyaretinde, terör devleti hükûmetinin savaş kabinesi toplantısına katıldı. Austin, toplantıların ardından Gallant ile kameraların karşısına çıktı. “ABD’nin İsrail’e olan desteği sarsılmazdır ve İsrail, yalnız değildir” diyen Austin, HAMAS’ın sivilleri canlı kalkan olarak kullandığı yalanını söyleyerek, “Bu da karmaşıklığı artırıyor” dedi. Bu “yalan”, akıllara, 5 Şubat 2003’te ABD Dışişleri Bakanı Colin Powell’ın, Irak işgaline destek bulabilmek için yaptığı Birleşmiş Milletler’deki sunumu getirdi. Powell, sunumunda, Irak’ın çok sayıda kitle imha silahı sakladığını söylemiş ve güya kaynak da göstermişti. Yıllar sonra işgale gerekçe gösterilen bu iddianın “yalan” olduğu ortaya çıkmıştı.

KATİL SİYONİST, DÜNYAYI UMURSAMIYOR!

İsrail ordusunun Gazze’de saldırılarda “anlamlı” başarılar elde ettiğini ileri süren Siyonist Savunma Bakanı Gallant ise, “HAMAS liderliğini ortadan kaldırmak hâlâ devam eden bir hedef. Umarız yakında olur ama bu da başarılacak” iddiasında bulundu. Gazze’deki savaşın ne zaman sona ereceğine ilişkin Gallant, Gazze’deki hedeflere ulaşmak için “savaş planını İsrail’in şekillendirdiğini” söyleyerek, “Sonuçta bir geri sayım yok ve belli bir güne uymak zorunda değiliz” ifadesini kullandı.

Terörist İsrail Savunma Bakanı Yoav Gallant ve ABD Savunma Bakanı Lloyd Austin, Tel Aviv’de düzenledikleri ortak basın toplantısında Gazze’de devam eden saldırılara ilişkin değerlendirmelerde bulundu. ABD Genelkurmay Başkanı Charles Brown ile İsrail’i ziyaret eden ve İsrail hükümetinin Savaş Kabinesi ile toplantıya katılan Austin, Tel Aviv’deki toplantılarının ardından Gallant ile kameraların karşısına çıktı. Austin, "ABD’nin İsrail’e olan desteği sarsılmazdır ve İsrail yalnız değildir" dedi.

Yalancı Austin, HAMAS’ın güya sivilleri canlı kalkan olarak kullandığını iddia ederek, "Bu da karmaşıklığı artırıyor" dedi. Gallant ile bugün İsrail ordusunun Gazze’nin güneyinde yürüttüğü saldırılarda "değiştirdiği teknikleri" (!) tartıştıklarını belirten ABD’li Bakan, "Hepimiz öğreniyoruz. (İsrail ordusu, Gazze’nin) Kuzeyinden dersler çıkararak bu derslerin bir kısmını güneyde uyguladılar ve eminim ki bu devam edecek" ifadelerini kullandı.

Siyonistlikte Yarışıyorlar... "Zevkle İzledim..." Siyonistlikte Yarışıyorlar... "Zevkle İzledim..."

İsrail’in hangi konularda dersler çıkardığına ilişkin yorum yapmayan Austin, bununla İsrail ordusunun Gazzeli sivilleri hedef almasını kast edip etmediğini açıklamadı.

İsrail ordusunun Gazze’de saldırılarda "anlamlı" başarılar elde ettiğini ileri süren Siyonist Savunma Bakanı Gallant ise, "HAMAS liderliğini ortadan kaldırmak hala devam eden bir hedef. Umarız yakında olur, ama bu da başarılacak" iddiasında bulundu. Gazze’deki savaşın ne zaman sona ereceğine ilişkin Gallant, Gazze’deki hedeflere ulaşmak için "savaş planını İsrail'in şekillendirdiğini" söyleyerek, "Sonuçta bir geri sayım yok ve belli bir güne uymak zorunda değiliz" ifadesini kullandı.

(milli gazete)

Editör: Yusuf Yusmar