Siyonizmin Uşakları Öğrencileri Vize ile Korkutuyor! Siyonizmin Uşakları Öğrencileri Vize ile Korkutuyor!

Kudüs'teki İslami Vakıflar Dairesi'nin yaptığı açıklamaya göre sabah devriyesinde işgalci çetelerden 200 kişi Mescid-i Aksa'nın siyonist işgal güçleri tarafından kontrol edilen Mağribliler Kapısı'nı kullanarak bu mabedin sahası içine girdi. İçeride provokatif faaliyetlerde bulundu ve Talmudi ayinler düzenlediler. 

Hamursuz Bayramı'nın önceki günlerinde gözlemlenen duruma binaen bu sayının öğleden sonraki baskınlarda daha da artacağının ve iki katını geçeceğinin tahmin edildiği belirtildi. 

Bu arada işgal polisinin Eski Kudüs'ün giriş kapılarında kontrolü daha da sıkılaştırdığına ve namaz kılmak için Mescid-i Aksa'ya gitmek isteyenlerin girmelerini zorlaştırdıklarına, çok sayıda kişinin girişini de engellediklerine dikkat çekildi. 

Aşırı siyonist ve ırkçı yahudi grupların Hamursuz Bayramı'nı bahane ederek taraftarlarını Mescid-i Aksa'ya baskınlar düzenlemeye ve burada kurbanlar kesmeye çağırmaları günlerden beri Mescid-i Aksa ve çevresinde gerginlikler yaşanmasına sebep oluyor. İşgal polisleri aşırı ırkçı çetelerin baskınlarını kolaylaştırmak amacıyla Mescid-i Aksa'yı adeta kuşatmaya almış durumda. Bu kuşatma da gerginliğin ve sıkıntının artmasına neden oluyor.

Aşırı siyonist işgalciler her yıl yahudilerin Hamursuz Bayramı'nda yaptıkları çağrıları bu yıl yine tekrar ederek mensuplarını Mescid-i Aksa'nın sahası içinde kurban kesmeye davet etmiş ve kurban kesme törenini Mescid-i Aksa'nın içinde yapabilenlere 50 bin şekel ödül vaadinde bulunmuşlardı. İşgalci çetelerin bu tür çağrıları geçmiş yıllarda da ciddi gerginliklere ve çatışmalara neden olmuştu.