Siyonist Vahşet Dünyanın Her Tarafında Lanetleniyor Siyonist Vahşet Dünyanın Her Tarafında Lanetleniyor

Bugün yayınlanan uluslararası bildiriye çok farklı ülkelerden fikir adamları, muhtelif dini kesimleri temsil eden dini şahsiyetler, edebiyatçılar, sanatçılar, değişik ülkelerde üst düzey yöneticilik görevlerinde bulunmuş politikacılar, sendikacılar ve farklı kesimlerin önde gelen şahsiyetleri imza attı. 

Bildiride Gazze'de, çoğunluğu çocuklardan ve kadınlardan oluşan iki milyondan fazla Filistinli insanın korkunç felaketlere maruz kalmasına sebep olan bütün bu saldırıların tüm insanlığa karşı işlenen aşırılık olduğu, bu aşırılık karşılığında bütün insanlığın harekete geçmesi ve ilkesel kesin tavır alması gerektiği vurgulandı. 

Sekiz farklı dille yayınlanan bildiride: "Gazze'deki Filistinli topluluğa karşı sürdürülen, soykırım ve ırkçı tasfiye amaçlı saldırılarla tüm insanlığa karşı işlenen iğrenç suçların görmezden gelinmesini kesin bir şekilde reddediyoruz. Böyle bir haksızlığa muhtelif uluslararası güçler tarafından askeri, siyasi veya enformatik destek verilmesini en sert sözlerle kınıyoruz." ifadelerine yer verildi.

Editör: Yusuf Yusmar