İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarında şehit olanların sayısı sadece dün gece 704 artarak 5 bin 791’e yükseldi. Gazze’deki hastanelerdeki sağlık sistemi de tamamen çöktü!

Filistin resmi ajansı WAFA’da yer alan habere göre, İsrail savaş uçaklarının dün gece Gazze’nin çeşitli bölgelerinde “sivil yerleşim yerlerine” düzenlediği saldırılarda, aralarında kadın ve çocukların da olduğu 704 kişi şehit oldu. Han Yunus, Refah, Beyt Lahiya, Cibaliya kentleri ile Beric Mülteci Kampı’nda sivil yerleşim yerleri hedef alınırken, saldırılarda onlarca kişinin de yaralandığı aktarıldı.

GAZZE’DE SAĞLIK SİSTEMİ TAMAMEN ÇÖKTÜ

Gazze’deki Sağlık Bakanlığı, İsrail saldırılarında artan ölü ve yaralı sayısına ilişkin açıklama yaptı.

Açıklamada, İsrail saldırılarında şehit olanların sayısının 2 bin 360’ı çocuk ve 1.292’si kadın olmak üzere 5 bin 791’e, yaralıların sayısının da 16 bin 297’ye yükseldiği belirtildi. Açıklamada ayrıca, Gazze’deki hastanelerde sağlık sisteminin tamamen çöktüğü kaydedildi.

Gazze’deki İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada da İsrail’in Gazze kentindeki Vefa Hastanesi yakınları ile Nuseyrat Mülteci Kampı’ndaki çarşıyı bombaladığı belirtildi. Açıklamada, bombalanan söz konusu iki bölgede onlarca ölü ve yaralının olduğu kaydedildi.

Gazze’ye 18 gündür bomba yağdıran terörist İsrail ordusu, öğle saatlerinde kuzeydeki bölgelere yeniden yoğun saldırı başlattı. Savaş uçakları Beyt Hanun Mahallesi’nin de yer aldığı bölgelere çok sayıda saldırı düzenledi. Hava saldırılarının yanı sıra İsrail ordusuna ait obüsler de bölgeyi bombaladı.

Saldırılar nedeniyle Gazze’nin kuzeyinde sınıra yakın bölgelerden dumanlar yükseldi.

TERÖRİSTLER 400 NOKTAYI VURDU

İsrail ordusu son bir gün içerisinde abluka altındaki Gazze Şeridi'nde 400 yeri vurduğunu duyurdu.

Sivil katliamının durdurulması yönünde dünyadan yükselen çağrılara rağmen terörist İsrail güçleri, ayrım yapmadan Gazze'yi bombalamaya devam ediyor.

BİR GECEDE 120 ŞEHİT

İsrail'in, abluka altındaki Gazze Şeridi'ne gece boyunca düzenlediği saldırılarda, şehit olanların sayısı 120'ye yükseldi. Sivil katliamının durdurulması yönünde dünyadan yükselen çağrılara rağmen İsrail güçleri, ayrım yapmadan Gazze'yi bombalamaya devam ediyor.

Halid Meşal: İsrail'in Gücü Yakında Kırılacak Halid Meşal: İsrail'in Gücü Yakında Kırılacak

Filistin resmi ajansı WAFA'da yer alan habere göre, İsrail savaş uçaklarının gece Gazze'nin çeşitli bölgelerinde sivil yerleşim yerlerine düzenlediği saldırılarda aralarında kadın ve çocukların da olduğu en az 120 kişi yaşamını yitirdi.

(milli gazete)