Amerika'da başlayıp Avrupa ülkelerine yayılan ve üniversite öğrencilerinin başını çektiği eylemler ses getirmeye devam ediyor. Eylemlerin zora soktuğu İsrail rejimine can simidi olmak isteyen başta ABD ve batılı ülkeler öğrencilerin vizelerini iptal etmeye başladı. Son olarak İngiltere'den konuyla alakalı dikkat çekici bir hamle geldi.

İngiltere'de 19 yaşındaki Filistinli Dana Abuqamar'ın öğrenci vizesinin iptal edildiği açıklandı. Manchester Üniversitesi'nde hukuk okuyan Abuqamar'ın vizesinin İngiltere İçişleri Bakanlığı tarafından "ulusal güvenliğe tehdit" sebebiyle iptal edildiği duyuruldu. 

Yayınlanan görüntülerde Filistin'in Manchesterlı Dostları isimli kuruluşun başkanı olan Abuqamar, "Filistin direnişinin bu noktaya gelmesinden dolayı gururluyum ve gerçekten çok mutluyum" demişti. 

İngiliz hükümetinin vizesini iptal ederek insan haklarını ihlal ettiğini söyleyen Abuqamar, "Kamu güvenliğine risk oluşturduğum suçlaması temelsiz" dedi.

Abuqamar, "Benim sözlerim bağlamından koparıldı ve sanki ben sivillere zarar verilmesini destekliyormuşum gibi bir algı yaratıldı. Bu hiç gerçek değil" ifadesini kullandı.

Azgınlığı Acısından... Ölümüz de Dirimiz de Refah’ta Azgınlığı Acısından... Ölümüz de Dirimiz de Refah’ta

(milli gazete)

Editör: Yusuf Yusmar