Gözü dönmüş canavarlar olduklarını artık bütün dünyaya ilan etme konusunda hiçbir beis görmeyen ve vahşi kaliamlar gerçekleştirdikleri gibi katlettiklerinin cenazelerinin mezarlıklara taşınmasına bile fırsat vermeyen siyonist katillerin şehit ettiği masum insanların cenazeleri kuşatmaya alınan hastanelerin bahçelerinde açılan toplu mezarlara gömülüyor. 

Dört günden beridir Gazze'deki Şifa Sağlık Kompleksi'nde işgalci canavarların, şehit cenazelerinin kaldırılmasına ve mezarlıklara nakledilmesine fırsat vermemesi sebebiyle 150 şehidin cenazesinin kuşatma altında tutulan alanda açılan bir toplu mezara gömülmesi için çalışmaların başlatıldığı açıklandı. 

Gazze'de Sağlık Bakanı Vekili Dr. Yusuf Ebu'r-Riş, Şifa Hastanesi'nin alanı içinde bir toplu mezar açmaya çalıştıklarını ve işgalcilerin kuşatması yüzünden hastaneden çıkarılamayan şehit cenazelerinin buraya gömülmesine karar verildiğini duyurdu. 

Dr. Ebu'r-Riş, El-Cezire tv kanalına yaptığı açıklamada şehit cenazelerinin dışarı çıkarılması için yaptıkları tüm girişimlerin sonuçsuz kaldığını dile getirdi. 

Şifa Sağlık Kompleksi'nin müdürü Dr. Muhammed Ebu Silmiye de dört günden beri, işgalcilerin kuşatmaları ve saldırıları yüzünden ortada bekleyen cenazelerin kokması ve çürümesi tehlikesi yüzünden hastane alanı içinde bir toplu mezar açma ve cenazelerin tümünü birden buraya gömme kararı verdiklerini ve hastane görevlilerinin toplu mezar kazmak için çalışmaları başlattığını söyledi. 

Ebu Silmiye hastanenin alanında 150 şehit cenazesi bulunduğunu ve ilkel usüllerle kazılacak toplu mezara bu kadar cenazeyi sığdırmalarının mümkün olup olmayacağı konusunda da tereddütlü olduklarını ifade etti. 

Ürdün'den Malezya'ya... Dünya İsrail'i ve Onu Destekleyen Şirketleri Boykot Ediyor Ürdün'den Malezya'ya... Dünya İsrail'i ve Onu Destekleyen Şirketleri Boykot Ediyor

Yerel kaynaklar hastaneyi kuşatan işgal güçlerinin dışarı çıkarılmasına, dışarıdan da onlara ulaşılmasına izin vermedikleri cenazelerin hastane alanına dağıldığına ve köpeklerin cesetleri parçalamaya başladığına dikkat çektiler.