Rapora göre, işgalci İsrail’in saldırılarının başladığı 7 Ekim 2023’ten bu yana Gazze Şeridi’nde 14 bin 350 çocuk yaşamını yitirdi. Katil İsrail’in Gazze’ye düzenlediği saldırılarda ölenlerin yüzde 44’ü çocuk. Bu da İsrail’in, 7 Ekim’den bu yana Gazze Şeridi’nde her saat yaklaşık 4 çocuğu şehit ettiği anlamına geliyor.

Ürdün'den Malezya'ya... Dünya İsrail'i ve Onu Destekleyen Şirketleri Boykot Ediyor Ürdün'den Malezya'ya... Dünya İsrail'i ve Onu Destekleyen Şirketleri Boykot Ediyor

17 BİN ÇOCUK, ANNE BABASINI KAYBETTİ

Gazze Şeridi’nde enkaz altında kalan ve halen kayıp durumda olan 7 bin kadın ve çocuk bulunuyor. Bu da Gazze’deki toplam kayıp sayısının yüzde 70’ine tekabül ediyor. Öte yandan işgalci İsrail güçleri, işgal altındaki Batı Şeria’da 7 Ekim’den bu yana 117’si çocuk 455’ten fazla Filistinliyi şehit etti, 724’ü çocuk 4 bin 700 Filistinliyi yaraladı.

Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF) verilerine göre, 7 Ekim’den bu yana Gazze’de yaklaşık 17 bin çocuk, ebeveynlerinden birini veya her ikisini de kaybetti.