İşgal altındaki Kudüs'te faaliyet yürüten Halk Gençlik Hareketi bugün yaptığı açıklamada önümüzdeki perşembe ve cuma günlerinin Filistin bayrak günleri olarak değerlendirilmesi kararı aldıklarını duyurdu. 

Hareket, Filistin Enformasyon Merkezi'ne de ulaşan basın açıklamasında Batı Şeria'da, Gazze'de ve 1948'de işgal edilmiş bölgede yaşayan tüm Filistinlilere de çağrıda bulunarak bulundukları her alanda Filistin bayrağını yükseltmelerini, ulaşabildikleri en uzak noktalara bu bayrağı dikmelerini istedi. 

İşgalci siyonistler önümüzdeki perşembe günü Kudüs'te siyonist terör örgütlerinin ileri gelenlerinin, işgal hükümeti yöneticileriyle omuz omuza yürüyecekleri bir sözde "Bayrak Yürüyüşü" düzenlemeyi ve bu yürüyüşü bahane ederek Mescidi Aksa'ya da baskın gerçekleştirmeyi planlıyor. İşgalci siyonistler aynı zamanda bu yürüyüşü işgal rejiminin kuruluş yıl dönümünün kutlanması amacıyla da değerlendirmek istiyor. 

BM Uzmanları: Gazze'deki Büyük Yıkımın Arkasında Yapay Zekayı Kullanması Var BM Uzmanları: Gazze'deki Büyük Yıkımın Arkasında Yapay Zekayı Kullanması Var

Filistin direnişi işgalcilerin Bayrak Yürüyüşü provokasyonlarının önüne geçilmesi ve Mescid-i Aksa baskını yapmalarına fırsat verilmemesi çağrısında bulundu.