ABD'ye hükmeden siyonist zihniyet üniversite öğrencilerinin Gazze halkının özgürlük mücadelesine destek vermesinden ve siyonist işgal rejiminin bu halka yönelik vahşi katliamını protesto etmesinden ciddi şekilde rahatsız oluyor. Üniversitelerde Gazze halkına destek amaçlı gösterilerin önüne geçemeyen ABD yönetimi polis şiddetini daha da katılaştırarak New York eyaletinin en eski üniversitesi niteliğindeki Columbia Üniversitesi'ne baskın düzenleyip Gazze halkına destek amaçlı gösterilere ve eylemlere katılan yüzlerce öğrenciyi gözaltına aldı. Amerikan Üniversite Öğretim Görevlileri Birliği Columbia Şubesi yaptığı açıklamada, olan bitenlerden tamamen Columbia Üniversitesi yönetiminin sorumlu olduğunu dile getirdi.

Baskın düzenleyen polislerin işgal rejiminin Gazze'ye yönelik saldırılarının durmasını talep eden öğrencilerin ve öğretim görevlilerinin dayanışma eylemi düzenledikleri Hamilton Salonu civarından eylemcileri şiddete başvurarak uzaklaştırdığı haber verildi. 

Üniversite yönetimi üniversiteyle ilgileri olmayan bazı kişilerin, Hamilton Salonu'nu basan ve kontrol altına alan grubu yönlendirdiği iddiasında bulundu. 

Bu arada üniversite rektörü Nimet Şefik'in polisten, daha fazla dayanışma çadırı kurulmasına engel olmak için üniversite kampüsü içinde kalmasını istediği belirtildi.

ABD'ye hükmeden siyonist zihniyetin polis şiddetini artırmasına rağmen bu ülkede üniversitelerde öğrencilerin Gazze halkına destek ve siyonist vahşeti protesto amaçlı kitlesel faaliyetlerinin ve gösterilerinin devam ettiği, eylemlere bazı öğretim görevlilerinin de destek verdiği dile getirildi. 

New York Times: Çinli Casuslar Avrupa'nın Her Yerinde Ortaya Çıkıyor New York Times: Çinli Casuslar Avrupa'nın Her Yerinde Ortaya Çıkıyor

Küresel emperyalizm ve onun himaye ettiği siyonist vahşet Amerikan üniversitelerinde siyonizm vahşetine karşı başlatılan öğrenci eylemlerinin dünya çapında yayılmasından ve tüm dünya halklarının siyonizmin insanlık adına utanç verici bir kara leke ve vahşet olduğu gerçeğine odaklanacağından endişe ediyor.