3 Temmuz 2013 tarihinde gerçekleştirdiği askeri darbeden bugüne dek Mısırlı Müslümanlar üzerinde terör estiren Sisi rejimi, içinde bulunduğumuz mübarek üç ayların manevi ikliminde Mısırlı mazlumların evlerine ateş düşürmeye devam ediyor. Geçtiğimiz Ramazan-ı Şerif ayında, 80 yaşındaki hafız Şeyh Abdurrahman Cebril'in de aralarında bulunduğu 17 darbe muhalifini idam ettiren Sisi, bu yıl da Şaban-ı Şerif ayında 7 Müslüman'ı idam ettirdi. Zalim Sisi, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da hukuksuz idamlarla mübarek üç ayların manevi iklimine kara çaldı.

BİR HAFTADA 7 MÜSLÜMAN İDAM EDİLDİ

Mısır darbe rejimi tarafından idam edilen darbe karşıtlarının birçoğu 30 yaşlarında, evli ve çocuk sahipleriydi. Sisi'nin idamları sonrası yine onlarca Mısırlı yavru yetim kaldı. İdam edilen şehitlerin isimlerinin Abdullah Şükrü İbrahim Abdulmabud, Mahmud Abduttevvab Mursi, Mahmud Abdulhamid el Cuneydi, Taceddin Munis Muhammed Hamide, Ahmet Seleme Ali Eşmavi, Bilal İbrahim Subhi Ferhat, Muhammed Hasan İzzettin olduğu öğrenildi. Bir hafta içinde iki farklı günde idam edilen 7 şehit, darbeye karşı oldukları için asılsız gerekçelerle tutuklanarak yargılanmış ve idama mahkûm edilmişlerdi.

SİSİ'NİN ZULMÜ MÜBAREK ÜÇ AYLARDA ZİRVE YAPIYOR

Heniyye Başkanlığındaki Hamas Heyeti Kahire'de Heniyye Başkanlığındaki Hamas Heyeti Kahire'de

Mısır halkının iradesini, cumhurbaşkanlığı makamını ve ülkenin geleceğini gasp eden darbeci Sisi, Müslümanlara yönelik baskı ve zulümlerini mübarek üç aylarda daha da artırıyor. İçinde bulunduğumuz mübarek Şaban-ı Şerif ayında 7 İhvan mensubunun idam kararını imzalayan Sisi, geçen yıl da Ramazan-ı Şerif ayında 17 darbe karşıtı Müslüman'ın idamına onay vermişti. Millî Gazete, Sisi'nin zulmünü 28 Nisan 2021 tarihli baskısında 'Zalimin zulmü Ramazan dinlemedi, 17 Müslüman daha idam edildi' başlığıyla duyurmuştu.

MISIR İHVAN-I MUSLİMİN HAREKETİ YOK EDİLMEK İSTENİYOR

2013 yılında Mısır'ın meşru Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'ye darbe yaparak İhvan-ı Muslimin iktidarını lağveden zalim Sisi, 9 yıldır yüzlerce Müslüman'ı idam ettirirken on binlerce darbe karşıtını da Mısır zindanlarında acımasız zulümlere maruz bırakıyor.

*Siyonist İsrail'in desteğiyle Mısır'da askeri darbe yapan Sisi, İhvan hareketini yok etme politikası çerçevesinde İhvan liderlerini cezaevinde ölüme terk ediyor. Muhammed Mursi, Muhammed Mehdi Akif, İsam el-Aryam gibi Müslüman liderler cezaevindeki sağlıksız koşullar sebebiyle rahmet-i Rahman'a kavuşurken, Muhammed Bedii, Muhammed Biltaci gibi İhvan lideri de zorlu zindan koşullarında ağır hastalıklarla yaşam mücadelesi veriyor.

milli gazete