İşgal güçlerinin sabahın erken saatlerinden itibaren Kudüs'te trafiği aksatan ve Mescidi Aksa'ya ulaşılmasını zorlaştıran uygulamalarına, birçok yerde kontrol ve arama noktası oluşturmalarına, çok sayıda Müslümanın da Mescidi Aksa'ya ulaşmasını engellemelerine rağmen yine de cuma namazında büyük bir kalabalık oluştu. 

Kudüs'teki İslami Vakıflar İdaresi Cuma namazı için Mescidi Aksa'da toplananların sayısını 250 bin olarak tahmin etti.

Mescidi Aksa'da Cuma hutbesini okuyan Şeyh Muhammed Hüseyin, işgal rejiminin tüm engellemelerine rağmen oluşan bu kalabalığın Müslümanların Mescidi Aksa'ya sahip çıkma konusundaki duyarlılığının bir göstergesi olduğuna dikkat çekti. 

Hüseyin, aşırı siyonist grupların bu sıralarda Mescidi Aksa'yı tehdit eden çağrılarına karşı buraya sahip çıkılması için Mescidi Aksa'nın içinde ve Kudüs'te ribatların artırılması talebinde bulundu. 

Hamas'ın Şanlı Direnişi! İsraillilerin Tek Umudu Esir Takası Anlaşması! Hamas'ın Şanlı Direnişi! İsraillilerin Tek Umudu Esir Takası Anlaşması!

Şeyh Muhammed Hüseyin, işgal rejiminin Filistin halkına ve mukaddes mekanlarına yönelik haksızlıklarına da dikkat çekti ve Mescidi Aksa'yı hedef alan her haksızlıktan bizzat işgal rejiminin sorumlu olduğunu vurguladı.

Editör: Yusuf Yusmar