İslami Direniş Hareketi (Hamas) Diaspora Teşkilatı Başkanı Halid Meşal, Kudüs ve Mescid-i Aksa davasının bugün sıcak çatışma masasında olduğunu ve işgal rejiminin savaşı kazanmak istediğini söyledi.

Meşal, Ümmetin Kudüs İçin Çalışan Öncüleri 2’nci Online Konferansı’nda yaptığı konuşmada, mevcut işgal hükümetinin içindeki aşırı sağ sayesinde Filistin halkına yönelik tüm ırkçılığını ve faşistliğini ortaya çıkardığını belirterek, işgal rejiminin planlarını uygulayabilmek için Mescid-i Aksa’yı zaman ve mekan olarak ikiye bölmeye çalıştığına dikkat çekti.

"Gazze Direnişi Tüm Dünyaya Kanıtladı"

Kudüs’ün Kılıcı Savaşı’nın tüm dünyaya direnişin devam ettiği ve Mescid-i Aksa’yı savunacağı mesajını verdiğini bildiren Meşal, Kudüs’te, Batı Şeria’da, 1948’de işgal edilen topraklarda ve Gazze Şeridi’nde Filistinlilerin tamamının Mescid-i Aksa için ayağa kalktığını ifade etti.

Gazze Şeridi’nin Kudüs’ün Kılıcı Savaşı’yla Mescid-i Aksa’da nöbet tutan murabıtlara destek olduğunu söyleyen Meşal, Amerika’nın ve İsrail’in Filistin toprakları başta olmak üzere bölgeye yönelik planlarını hayata geçirebilmek için İslam ümmetinin zayıf kalmasını istediklerine işaret etti.

Siyonist Vahşet Dünyanın Her Tarafında Lanetleniyor Siyonist Vahşet Dünyanın Her Tarafında Lanetleniyor

İslam ümmetinin ve Filistin halkının Filistin davasını yüzüstü bırakmayacağını kaydeden Meşal, Hamas’ın milli birlikten yana olduğunu ve Filistin’de birliğin sağlanması için çalıştığını, kapısının herkese açık olduğunu dile getirdi.

Editör: Salih Eser