Azgınlığı Acısından... Ölümüz de Dirimiz de Refah’ta Azgınlığı Acısından... Ölümüz de Dirimiz de Refah’ta

Meydana gelen çatışmalarda birçok noktada işgal güçlerinin çok sayıda Merkava tankı, askeri aracı ve asker taşıma aracı imha edildi. 

Kassam Tugayları, işgal güçleriyle son çatışmalar ve onların askeri araçlarının imha edilmesi, askerlerinin katledilmesiyle ilgili yeni videolar yayınladı. 

Sıcak çatışmaların en önemli merkezlerinden birinin işgal güçlerinin son günlerde özellikle hedefe yerleştirdiği Han Yunus şehrinin çevresi olduğu belirtildi. Buralardaki çatışmalarda işgal güçlerinin birçok tankının imha edildiği duyuruldu. 

Kassam mücahitlerinin Gazze şehrinin Seraya mıntıkasında da işgal güçleriyle çatışmaya girdiği ve burada 4 işgal askerinin öldürüldüğü, birçok askerin de yaralandığı belirtildi. 

Kassam Tugayları Gazze şehrinin doğusundaki Ed-Durrec Mahallesi'nde 12 işgal askerinin saklandığı bir binaya iki adet anti personel roketiyle birkaç el bombası attığını, binada bulunan askerlerin bazılarının öldürüldüğünü, kalanların da yaralandığını açıkladı. 

Mücahitlerin Gazze şehrindeki Es-Sabire ve Tellu'l-Heva mıntıkalarında işgal güçlerine ait 8 adet askeri aracı vurduğu bildirildi. 

İşgal güçlerinin kurtarma ekipleriyle de otomatik silahlarla ve el bombalarıyla çatışmaya girerek bazılarını öldürmeyi bazılarını da yaralamayı başardılar. 

Mücahitlerin Gazze'nin kuzeyindeki Cibaliya'nın doğusunda 3 adet Merkava tankını El-Yasin 105 füzeleriyle vurduğu ifade edildi. 

Bunların dışında da birçok noktada işgal güçlerinin araçlarına ve askerlerine yönelik önemli saldırılar gerçekleştirildi. Bu saldırıların tümünde işgal askerlerinin ciddi kayıplar verdiği ve çok sayıda araçlarının imha edildiği tahmin ediliyor.

Editör: Yusuf Yusmar