‘Nato Üslerinin Kapatılması’ için İmza Kampanyası ‘Nato Üslerinin Kapatılması’ için İmza Kampanyası

Uluslararası Gençlik Forumu (IYFO), İslam dünyasından ve özellikle Filistin’den Ankara’da okuyan öğrencilerle iftar programı düzenledi. Filistinli Öğrenci Derneği ile birlikte düzenlenen iftar öncesi düzenlenen Filistin’e özgürlük programında konuşan IYFO Genel Başkanı Yılmaz Balçın, “Aksa Tufanı, Siyonizm hapishanesinde yaşayan insanlığın özgürlüğe kavuşması için binlerce şehit ile bedeli ödenen büyük bir cihad hareketidir. İnşallah çok yakın zamanda Aksa’da buluşup özgürlük orucumuzu birlikte açacağız” dedi.

“MÜSLÜMANLAR BİR ARAYA GELSEYDİ İSRAİL YOK OLMUŞTU”

Erbakan’ın hayatı boyunca Siyonizm’in planlarını ve ırkçı emperyalizmi en açık şekilde anlattığını ve şuurlanmaya vesile olduğunu belirten Yılmaz Balçın, “Hocamızın dediklerini yapabilseydik güçlü bir D-8 ile İslam dünyasını tek ekonomik güç haline getirip bir savunma ortak sistemi kursaydık İsrail şimdiye çoktan tarih sayfasından silinmiş olacaktı” dedi.

“İSRAİL EFSANESİ ARTIK ÇÖKMÜŞTÜR”

2 milyar İslam âleminin dünyanın en genç nüfus ve potansiyeline sahip olduğunu belirten Balçın, “İsrail’in çocukları ve kadınları hedef almasının en önemli sebebi bu gençlerin gelecekte Siyonist işgale son verecek olduklarını bilmeleridir. Ümmetin gençliği, ümmetin umududur. İşte bizler ümmetin gençleri olarak Siyonist tehlikeye karşı kendi ülkelerimizde Millî Görüş değerleri etrafında birleşeceğiz. Siyasi, iktisadi ve ictimai çalışmaları en iyi şekilde geliştireceğiz ki, 5 milyar insanlığın Siyonist işgale karşı en yüksek düzeyde şuurlanması ve harekete geçmesi için çabalayacağız. İşte bu noktada Aksa Tufanı, bu kıvılcımı başlatmış ve İsrail efsanesi çökmüştür” ifadelerini kullandı.

Filistinli gazeteci Dr. Zaher Albek ise konuşmasında özgür Filistin’in yakın olduğunu ve bu konuda çalışmaların her yerde aynı heyecan ve azimle sürdüğünü söyledi.