Hamas'ın Şanlı Direnişi! İsraillilerin Tek Umudu Esir Takası Anlaşması! Hamas'ın Şanlı Direnişi! İsraillilerin Tek Umudu Esir Takası Anlaşması!

Siyonist işgal güçleri Filistin'in işgal altındaki Batı Şeria ve Kudüs bölgelerinde ırkçı tasfiye amaçlı yıkım faaliyetlerini 2023 yılında artırdı. 

Filistin Bilgi Merkezi'nin hazırladığı rapora göre işgal güçlerinin bu yılın başından itibaren Batı Şeria ve Kudüs'te yıktığı, ikamet amacıyla kullanılan ev ve daire sayısı 136'ya ulaştı. Bunlardan 10'unun işgal güçlerine karşı eylem gerçekleştiren şehitlerin ve esirlerin ailelerine ait olduğu belirtildi. 

İşgal altındaki Kudüs'te yıkılan ev ve daire sayısı 64 oldu. Batı Şeria vilayetlerinde yıkılan ev ve daire sayısı ise şöyle: Eriha: 19, El-Halil: 18, Nablus: 17, Beytlahim: 7, Ramallah: 4, Cenin: 3, Selfit: 2, Tubas ve Kalkilya'da ise 1'er ev.

İşgal askerleri ve onların himayesi altındaki yahudi yerleşimci terör çeteleri geçtiğimiz mayıs ayı içinde ayrıca Filistinlilere ait 112 adet ticari kurum, tarım tesisi veya zirai amaçla kullanılan barakayı yıktılar. 29 adet özel mülkü de zorla gasp ettiler.

İşgal güçleri bugün sabah da Ramallah şehrinin Aşağı Ramallah Mahallesi'nde esir İslam Ferruh'un ailesine ait evi bombaladılar. İşgalcilerin bu amaçla yaptığı baskın Filistinli gençlerle aralarında çatışmalar çıkmasına neden oldu ve birçok kişi yaralandı.

Editör: Yusuf Yusmar