Ürdün'den Malezya'ya... Dünya İsrail'i ve Onu Destekleyen Şirketleri Boykot Ediyor Ürdün'den Malezya'ya... Dünya İsrail'i ve Onu Destekleyen Şirketleri Boykot Ediyor

Siyonist işgalcilerin Gazze'de sürdürdükleri savaşın ABD'nin iddia ettiği gibi nefsi müdafaa değil bir halkı toptan yok etme amacına yönelik soykırım ve vahşet olduğunu saldırılarında özellikle toplu katliamlar yapabileceği, insanların kalabalık bir şekilde bulundukları sosyal kurumları ve bilhassa hastaneleri hedef almasından da anlıyoruz. Siyonistlerin vahşi saldırılarında izledikleri yöntemler, gerçekleştirdikleri katliamlar ABD'nin, üzerine titrediği ve kol kanat gerdiği katil siyonist rejimin elindeki kanları temizlemek amacıyla nasıl insanlığın gözünün içine baka baka büyük yalanlar söylediğini de gözler önüne seriyor. 

İşgal rejiminin hastaneleri kasten hedef alan saldırıları yüzünden Gazze'nin kanser hastalarına hizmet veren tek ihtisas hastanesi durumundaki Türk-Filistin Dostluk Hastanesi de iki günden beri tamamen hizmet dışı oldu. İşgal güçlerinin bu hastanenin çevresini ve bazı bölümlerini doğrudan hedef alması yüzünden meydana gelen hasar ve yakıtının da tamamen bitmesi artık hizmet veremez hale gelmesine neden oldu. 

Filistin Sağlık Bakanı Mey El-Kile de yaptığı açıklamada Türk Filistin Dostluk Hastanesi'nin Gazze'nin kanser hastalarına hizmet veren tek hastanesi olduğunu, ancak işgal güçlerinin son saldırıları yüzünden artık hizmet veremez hale geldiğini, bununla birlikte Gazze'de toplamda 16 hastanenin işgal güçlerinin saldırıları veya yakıt tükenmesi yüzünden hizmeti durdurmak zorunda kaldığını dile getirdi. 

El-Kile yakıt takviyesi yapılmaması durumunda Şifa Hastanesi'nin de 24 saat içinde hizmeti durdurmak zorunda kalacağını hatırlattı. Bu hastanenin kapasitesinin üstünde bir çalışma yapmasına rağmen hizmet verdiği bölgedeki ihtiyacın sadece %30'una cevap verebildiğini ifade etti. 

Ayrıca 50 bin insan evlerinin yıkılması ya da sürekli saldırı tehdidiyle karşı karşıya olması yüzünden Şifa Hastanesi'ne sığınmış durumda. İşgal rejimi sık sık bu hastaneye de saldırı tehditleri göndererek on binlerce insanın kesintisiz bir şekilde ölüm tehdidiyle karşı karşıya kalmalarına neden olarak psikolojik işkence yapıyor. Psikolojik işkence ise siyonist işgalcilerin insanlık dışı savaşlarında başvurdukları bir başka saldırı yöntemi.